خانه / اطلاعات عمومی / بکس بادی چیست؟راهنمای خرید باکس بادی

بکس بادی چیست؟راهنمای خرید باکس بادی

Vector Rhombic Sign with Tools

بکس بادی چیست و چه کاربردی دارد ؟


این ابزار یعنی بکس بادی با نام های دیگری از قبیل آچار بادی ، ایمپکت بادی و آچار پنوماتیک نیز در صنعت شناخته شده اند .
بکس های بادی برای مصارفی همچون باز و بسته کردن انواع مهره و پیچ مورد استفاده قرار می گیرند . این ابزار با توجه به ساختار آن با سرعت و قدرت بالا در تمامی پروژه های کوچک و بزرگ صنعتی قابل استفاده است.
غالب کاربران و استفاده کنندگان از بکس بادی و متعلقات وابسته به آن ، صنایع و کارگاه های تولیدی می باشند که به جای استفاده از یک آچار دستی ، از این ابزار پر قدرت استفاده می کنند بکس های بادی از لحاظ ظاهری به گونه های مختلفی از جمله تفنگی ، سرکج ، مستقیم و صلیبی ساخته می شود .

اغلب مکانیک ها برای امور زیر از بکس بادی استفاده می کنند،برای جلوبندی خودروها و ماشین های سنگین استفاده می کنند.بکس بادی در باز و بسته کردن و یا سفت کردن پیچ و مهره های محور،جلوبندی موتور،سیستم تعلیق،آچارکشی و… کاربرد دارد.

بکس های بادی به شکل های مختلف تولید می شوند:تفنگی،سرکج،مستقیم،صلیبی ونوک بلند.بکس بادی نوک بلند برای فضاهایی که بکس بادی در آن جا نمی شود کاربردی می باشد.

بکس های بادی هر نوع عملیاتی بر روی انواع پیچ و مهره را به وسیله یک درایو انجام می دهد و بکس بادی ها بر اساس سایز همین درایوها دسته بندی می شوند:۱٫۲/۳٫۴/۱/۱٫۲ ۱/۱٫۲ ۲ اینچ.

شاخصه های بکس بادی که باید در نظر گرفت شامل موارد زیر می باشد:

خوش دست بودن بکس بادی مهم است تا بتوان مدت زمان بیش تری با بکس بادی کار کرد.

هر چه بکس بادی بتواند پیچ را سریع تر و محکم تر ببندد کارایی بالاتری دارد.پس نکته مهم دیگر سرعت بستن پیچ در هر دقیقه می باشد.

بکس ها در انواع برقی و شارژی نیز موجود می باشند.نوع برقی نیز قدرتمند می باشد ولی نه به اندازه بادی و برای کارهای کوچک کارگاهی و خانگی به کار می رود.بکس های برقی وزن سبکی دارند و کار با آن ها راحت می باشد.مزیت بکس برقی این است که نیازی به کمپرسور برای کار ندارد.

بکس های شارژی نیروی کم تری حتی از نوع برقی دارند.مدل شارژی فقط با باتری کار می کند.

منبع:ابزار خانه،رونیکس

همچنین ببینید

مناسبت ها در مهر ۹۸

14 مهر روز دامپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *