خانه / روانشناسی / روانشناسی فرزندان / روش های جلوگیری از دلتنگی در بچه ها

روش های جلوگیری از دلتنگی در بچه ها

 

به او توضیح دهید در چه شرایطی قرار گرفته است

وضعیت حاضر را برای فرزند خود توضیح دهید به او بگویید که خواهر یا برادر بزرگترش وارد مرحله جدیدی شده است و تو نیز در آینده به چنین مرحله‌ای وارد می شوی و آن را تجربه می کنی در این روش درک شرایط جدید برای  او راحت تر می شود و هم

برای اتفاقی که قرار است در آینده خودش نیز آن را تجربه کند آماده‌تر می‌شود .

اجازه دهید هر شب صحبت کند

درک شرایط جدید برای کودکان دشوار تر از بزرگان است اگر فرزند شما به خواهر یا برادر بزرگتر از خودش وابسته باشد نمی توانید انتظار این را داشته باشید که یک باره از آنها جدا شود پس نباید ارتباط او را با آنها قطع کنید و اجازه دهید که هر شب با آنها ارتباط داشته باشد.

به سوال هایش پاسخ دهید

گاهی مواقع نه تنها دلبستگی ، نگرانی از شرایط خواهر یا برادر بزرگتر کودکان را بسیار دل نگران می‌کند و خوب است زمانی که فرزند بزرگتر خود را به مکانی دیگر انتقال می دهیم خواهر یا برادر کوچکش را هم با او نیز همراه کنیم این کار سبب می شود کودک کوچکترمان کمتر درباره امنیت و راحتی خواهر و برادرش دچار دل نگرانی شود.

حواسمان باشد او همواره نگران نشود

اگر بعد از مدتی ماندن در یک منطقه کودک شما احساس غریبی پیدا کرد و احساس کرد نمی‌تواند خود را با محیط تطابقت دهد بیشتر حواستان باشد این حالت ممکن است سبب آسیب رسیدن به روح و روان فرزند شما شود پس اگر در اخلاق او تغییراتی ظاهر شد حتماً این مسئله را با یک روانپزشک در میان بگذارید.

در او احساس تنهایی ایجاد نکنید

اگر با نوجوانی که قرار است به دنیای دیگری وارد شود همراه شوید از اضطراب او کم می کنید و  و به او توان مقابله با همه چیز را می دهید.

رابطه تان را با او بهتر کنید.

شبکه اجتماعی ، تلفن همراه و سایر وسایل ارتباطی حل مسائل را آسان تر کرده است پس با استفاده از این موارد دو سه بار در روز با او تلفنی صحبت کنید و برای ارتباط با او از ابزار دیگری نیز کمک بگیرید و همیشه جویای حال او باشید.

 

منبع تندرستی

همچنین ببینید

کودکان برای رشد چه غذاهایی بخورند

به طور کلی، کودکانی که غذا‌های سالم مصرف کنند لازم نیست مکمل‌های حاوی ویتامین دریافت کنند. هرچند، نوزادان نسبت به کودکان نیاز‌های تغذیه‌ای متفاوتی دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *