خانه / روانشناسی / شوخ طبع ها و ویژگی آنها

شوخ طبع ها و ویژگی آنها

شوخ طبع ها و ویژگی آنها

شوخ طبع ها و معمولی ها

معمولا افراد حساس و زودرنج مدام درگیر پردازش ذهنی هستند و رفتارها را از جهت منفی می بینند.اگر یک فرد فارغ از این ماجرا ها را یک روز مانده به یک مهمانی دعوت کنیم  لباسی از میان لباس هایش می گزیند و در مهمانی حضور می یابد زیرا بودن در مهمانی است و برایش مهم نیست که از ۲ هفته قبل یا همان روز به مهمانی دعوت شود، اما افراد درگیر منتظر هستند تا از چند هفته قبل به آنها اطلاع دهند تا لباس مناسب بیابند یا شاید هم خریداری کنند.

 

شوخ طبع ها در تعاملات

در گفت و گوهای بین جمع هم اگر افراد شوخ طبع حرف نابجا یا زخم زبانی نسبت به خود احساس کنند ،به روی خودشان نمی اورند و ناراحت نمی شوند و همان لحظه آن را از یاد می برند. اما امکان دارد فرد زودرنج با یک حرف درگیری ذهنی پیدا کند، این ویژگی به چگونگی نگرش افراد به دنیا بستگی دارد.

 

دلیل اینکه بعضی ها شوخ طبع هستند،چیست؟

یکی از دلایلی که سبب این تفاوت ها می شود ذهن و مغز انسان می باشد،اینکه مغز یک انسان چگونه هر رفتاری را تجزیه می کند و بعد مطابق با همان تجزیه و تحلیل واکنش نشان می دهد اغلب واکنش افرادی که زود رنج نیستند و زیاد سخت نمی گیرند با خنده ای احساس خود را ابراز می کنند از سویی این واکنش ها به ویژگی شخصیتی افراد وابسته است. ما بعضی  از افراد را مشاهده میکنیم که چاق هستند و آنها را اهل خوشگزران می نامیم، که معمولا اهل شادی هستند. از جهتی دیگر افراد لاغری را می بینیم که به شدت مضطرب هستند،حساسیت زیادی نشان می دهند . این چاق و لاغری  میتواند از خصوصیات شخصی بیشتر در صورت افراد ظاهر شود.

 

شوخ طبعی یادگرفتنی می باشد؟

عده ای از افراد با یادگیری و به دلیل همنشینی  با افراد مثبت نگر و شوخ طبع این ویژگی را به دست می آورند. یعنی فرد از دوران نوجوانی تلاش می کند که این رفتار را در خودش پرورش دهد یا شاید هم یکی از بستگانش  مانند پدر و مادر اینگونه رفتار می کرده اند و فرد بدلیل پیروی از او این ویژگی را دارد پس این فرد چیزی را که در دوران کودکی و نوجوانی یاد گرفته به یکویژگی خاص برای خود  پدید می اورد یا اینکه ممکن است.

 

زمانیکه بذله گو نیستیم

شوخ طبع ها و ویژگی آنها

رفتار برخی افراد دو گونه است. همانند شخصی که با خانواده همسرش بی خیال، بی تفاوت، بگو و بخند و خوش رو به نظر می آید در حالیکه درون خانواده و با همسرش رفتاری متفاوت از خود نشان میدهد. طوری که روزگار را بر آنها سیاه کرده است. یا شخصی میان دوستانش به شوخ طبعی و بذله گویی معروف است اما بین خانواده سخت گیر و تندخو می باشد. البته این افراد یا دچار مشکلات شخصیتی می باشند یا درون خانواده مشکلی وجود دارد که سبب میشود این رفتار در فرد بوجود آید.


					
									

همچنین ببینید

فهمیدن دروغ افراد از ظاهر

دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی نداشته و حتی حرف‌های آنها کم و بیش ضد و نقیض است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *