خانه / زناشویی / نکات خانه داری / چطوری پارچه ساتن را تمیز کنیم و بشوریم

چطوری پارچه ساتن را تمیز کنیم و بشوریم

پاک کردن لکه های روغنی از روی پارچه ساتن

وقتی دچار لکه روغنی شد با یک حوله ان را تمیز کنید برای اینکار حوله را روی پارچه فشار دهید تا لکه جذب حوله بوشد بعد روی لکه آرد و شاه بلوط بریزید و بعد ۱ ساعت ان را از روی پارچه وردارید.

روش دیگر اینکه پارچه را درون آب داغ بگذارید .آب داغ باعث کندن روغن از روی پارچه می شود به هیچ وجه برای شستن لک روغن از آب سرد استفاده نکنید چون باعث ماندگاری بیشتر روغن روی پارچه می شود.

پاک کردن لکه های خون از ساتن

یک ظرف آب سرد بگذارید و پارچه کثیف را داخل ان فرو ببرید لکه به اسانی جدا می شود

پاک کردن لکه های گلی از روی ساتن

اول با یک برس نرم گل سطحی را جدا کنید و پارچه را خوب تکان بدهید سپس محلول اب و صابون تهیه کنید و در قسمت کثیفی روی گل بمالید بعد ان را ابکشی کنید .اگر پاک نشد مجدد تکرار نمایید

خشک کردن پارچه ساتن

پارچه ساتن با دستگاه خشک کن خشک ننمایید  و در هوای آزاد و به روش طبیعی آن را خشک کنید تا الیاف پارچه آسیب نبیند. دستگاه خشک کن به پارچه شما آسیب می زند و از عمر آن می کاهد.

اتو کشیدن ساتن مورد نظر شما

برای اتو کردن حتما پارچه را پشت و رو نمایید تا پارچه شما برق نیفتد و یا هنگام اتو کشیدن روی ان یک حوله بندارید در حین اتو کشیدن مراقب باشید قطرات آب روی پاارچه نریزد چون باعث لک شدن آن می شود.

هنگام اتو کشیدن پارچه ساتن درجه اتو را کم نمایید

منبع:زیبامون

همچنین ببینید

نحوه از بین بردن بوی نم خانه

یک ظرف را پر از اب کنید و یک عدد لیمو با پوست رنده کنید و داخل ان بندازید .سپس این ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد.عطر لیمو هوای خانه را پر می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *