خانه / دانستنی / اطلاعات عمومی / رازهای عجیب در اهرام مصر

رازهای عجیب در اهرام مصر

درباره اهرام مصر بیشتر بدانید

مصری ها این اهرام را با ریختن بتون در بلوک ساخته اند. این برخلاف تصور عموم مردم بود که فکر می کردند این اهرام از صخره درست شده اند، حتی مشخص شده است که بخشی از این اهرام از آهک درست شده اند.

فرعون‌ها برای دور کردن حشرات از برده‌ها به عنوان طعمه استفاده می‌کردند

اما در گذشته فرعون‌ها از برده‌های خود برای این کار استفاده می‌کردند. آن‌ها برای رها شدن از حشرات برده‌ها را به عنوان دام برای حشرات و مگس‌ها با عسل می‌پوشانیدند.

مرد‌ها لوازم آرایشی استفاده می‌کردند

در مصر قدیم هم زنان و هم مردان لوازم آرایشی استفاده می‌کردند. آن‌ها ۳ دلیل برای این کار داشتند. اول این که لوازم آرایشی از پوست آن‌ها در مقابل آفتاب محافظت می‌کرد. دوم این که معتقد بودند خدایان Ra و Horus با کسانی که آرایش می‌کنند مهربان هستند و سوم این که لوازم آرایشی جنبه درمانی نیز داشت.

کودکان تا نوجوانی لباس نمی‌پوشیدند

بچه‌ها در مصر نه لباس می‌پوشیدند نه کفش و والدینشان آن‌ها را برای پیشگیری از شپش کچل می‌کردند. آن‌ها فقط از دستبند، گردنبند و پابند استفاده می‌کردند.

حکم مجرم را یک مجسمه تعیین می‌کرد

در مصر قدیم افراد مذهبی در امور قضایی مداخله می‌کردند. وقتی برای قاضی تعیین حکم مجرم سخت می‌شد مجسمه خدا به آن‌ها کمک می‌کرد. به طوری که حکم دو نفر را در مقابل مجسمه قرار می‌دادند و مجسمه به سمت یکی از آن‌ها چرخانده می‌شد و سرنوشت فرد متهم را تعیین می‌کرد. در واقع کاهنان برای رشوه گرفتن این کار را انجام می‌دادند.

کوتوله‌ها دارای امتیازات ویژه‌ای بودند

در مصر قدیم کوتوله بودن هدیه‌ای از جانب خداوند به حساب می‌آمد بنابراین کوتوله‌ها از امتیازات ویژه‌ای برخوردار بودند. آن‌ها جایگاه ویژه‌ای داشتند و فقط برای خانواده‌های سلطنتی کار می‌کردند.

 نشانه هایی از وجود الکتریسیته 

در یکی از این تصاویر افراد چیزی در دست دارند که بسیار شبیه به لامپ است و نشان می دهد که مصریان در آن زمان به الکتریسیته دسترسی داشتند. اما چگونه ممکن است در آن زمان، آنها موفق به تولید برق شده باشند؟ این حجم از ظرفیت تکنولوژیکی کمی تامل برانگیز است.

کشف یک مومیایی غیر عادی

رازهای عجیب در اهرام مصر بدانید

یکی از هیجان انگیزترین نشانه هایی که درباره ی حضور فرازمینی ها در مصر باستان وجود دارد یک مومیایی غیر عادی است که اخیرا در هرمی کوچک در نزدیکی هرم سنوسرت دوم (مقبره ی یکی از فراعنه مصر) کشف شده است.

همچنین ببینید

درباره گلیم افشار خوزستان

خصوصیات گلیم افشار خوزستان گلیم‌هایی با زمینه یکدست و طرح‌های لوزی شکل و پشم در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *