صفحه اصلی / زناشویی / بارداری / هفته بیست و هفتم در بارداری

هفته بیست و هفتم در بارداری

وضعیت جنین در هفته بیست و هفتم بارداری

ایجاد چشم‌ها در بدن جنین از روز ۲۳ یا هفته پنجم حاملگی است. در ابتدا چشم‌ها به صورت دوشیار فرورفته در طرفین مغز در حال تکامل است. این شیارها به تدریج تکامل می‌یابد و تبدیل به اعضای کیسه مانندی می‌شود اکتودرم عدسی چشم را تشکیل می‌دهد. چشم ابتدا در طرفین سر قرار دارد که به تدریج به سمت مکان اصلی خود حرکت می‌کند این حرکت در هفته ها ۷ تا ۱۰ شروع می‌شود.

قد:حدودا  ۴۰٫۵ سانتی متر
وزن: ۱۱۶۴ گرم

وضعیت مادر در هفته بیست و هفتم بارداری
شب‌ها خوابیدن برایمان سخت خواهد شد

شما احتمالا دردهای عضلانی را تجربه خواهید که در ناحیه ساق پا احساس می‌کنید. علت این مشکل رشد رحم است که با افزایش حجم آن رگ‌های تحتانی که به قلب منتهی می‌شوند و به عصبی که از بالاتنه به سمت پا می‌رود فشار وارد می‌کند این فشار باعث گرفتگی عضلات پا می‌شود.

دردهای براکستون هیکس انقباضات رحمی خفیف بدون درد و پراکنده با فواصل نامنظم است که به‌تدریج منظم می‌شود. معمولا به این دردها، دردهای کاذب هم گفته می‌شود. این دردها را ممکن است در هنگام راه رفتن حس کنید، قدم زدن از باز شدن دهانه رحم جلوگیری می‌کند.

 

تغذیه در هفته بیست و هفتم بارداری
هم زمان که شما به ۳ماه دوم بارداری خود نزدیک می‌شوید، باید به اضافه وزن خود نیز دقت کنید. پس از اتمام هر هفته، از خودتان بپرسید که آیا مواد غذایی که انتخاب کردید، برای شما و رشد کودک‌تان مناسب بوده یا خیر؟ این که چگونه می‌توانید مواد غذایی مناسب را تهیه کنید. شما حتی می‌توانید برنامه غذایی خود را بنویسید و برای مشورت باید به پزشک مراجعه کنید.

هوس بستنی کردید، اشکالی ندارد.

درمورد مواد مصرفی خود، کنجکاو باشید. ببینید که آیا در ساندویچ همبرگری که می‌خورید، پنیر یا روی سیب زمینی سرخ کرده‌تان سس وجود دارد یا خیر. ‌

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

چطوری در بارداری خسته نشویم؟

دلیل خستگی در بارداری چیست؟ – تغییرات هورمونی باعث خستگی می شود – اگر شب ها احساس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *