صفحه اصلی / گردشگری / دانستنی های مسافرت / ریگ جن برمودای ایران

ریگ جن برمودای ایران

ریگ جن بحدی صعب العبور می باشد که از دوران های قدیم هیچ کاروان و مسافری از آنجا عبور نمی کرده است. بنابراین طبیعی است که هیچ روستایی هم در آنجا وجود نداشته باشه.

این منطقه در باورهای مردم بومی کویر، سرزمین نفرین شده می باشد آنها معتقدند که ارواح پلید و شیاطین در این سرزمین اسرارآمیز حکومت می نمایند و به همین دلیل هر که پا به ریگ جن می گذارد بلعیده می شود و دیگر باز نمی گردد

 ریگ جن درجنوب غربی و غرب دشت کویرجنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق منطقه حفاظت شده کویر شمال انارک و غرب جندق می باشد این دقیق ترین آدرسی است که می توان از کویری داد که نام و نشانش در بیشتر نقشه ها موجود نیست انگار که ریگ جن سرزمین حذف شده دوران باشد

 

ریگ جن باوسعتی حدود۳۸۰۰ کیلومترمربع در حاشیه شمالی به کوه گوگردی ، درحاشیه شرقی به جاده دامغان  جندق و در قسمت شمالی به رودخانه ورگی که از ارتفاعات کوه گوگردی سر چشمه می گیرد می رسد. این رود درجهت شمال غربی-جنوب شرقی وارد ریگ جن می شود و کوه ملا هادی در حاشیه جنوبی این ریگ زار قرار گرفته.

اگر از تهران عازم ریگ جن بشوید بایدبدانید که فاصله تهران تاجندق حدود۱۷۰ کیلومتر می باشد. بنابراین برای این سفر باید طوری برنامه ریزی کنید که برای رفت و برگشت سوخت وتجهیزات کافی همراه ببرید.

 

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

بلندترین درخت زنده زمین

 این درخت که هیپریون نام دارد با ارتفاع ۳ متر بیشتر، رکورد درختی با نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *