عجایب ترسناک ایران

باغی که از درختانش سنگ آویزان می باشد
در۴۰ کیلومتری جنوب شرقی سیرجان، باغی قرار گرفته که به آن باغ سنگی درویش‌خان می‌گوین. این باغ از۴۰ سال پیش که زمین زراعی شخصی به نام‌ درویش‌خان دستخوش اصلاحات ارضی شد، حالت طبیعی خودرا از دست داد، چون درویش‌خان به نشانه‌ی اعتراض و در واقع به‌خاطر رنجی که از این اتفاق کشیده است، درخت‌های باغش را که دیگر خشک شده بودند، در جای دیگری کاشت و سنگ‌هایی را ازکوه‌های اطراف جمع نمود و به‌عنوان میوه‌ی درختانش ازآن‌ها آویزان نمود.

 

مثلث برمودا ایران

این منطقه‌ی کویری که پر از تپه‌های ماسه‌یی می باشد، در جنوب سمنان قرار گرفته. این منطقه در شرق دریاچه‌ی نمک، شمال چوپانان و انارک و غرب جندق، یعنی در کویر مرکزی ایران می باشد وبه‌دلیل وسعت زیاد و نداشتن چشمه یا چاه آب، در گذشته‌های دور، کاروان‌ها از آنجا عبور نمی‌کردن و فقط در سال‌های اخیر،گروه‌هایی از محققان و سیاحان به این منطقه رفته‌ان.

دیوارهایی که اجساد کودکان در آن‌جا دفن است

ماجرا از این قرار بود که به‌طور رسمی، اولین بار یک باستان‌شناس (نرگس احمدی) در گزارشی اجمالی، به کشف اسکلت نوزادهایی در ارگ بم اشاره نمود (گزارش‌ها و مقالات سالانه ی پروژه‌ی نجات‌بخشی میراث فرهنگی بم، س ۱ش ۱، ۱۳۸۴). او ازماه‌های آغاز پس از زلزله، برای بررسی میزان تخریب به ارگ رفته است.

در آن روزها، رسانه‌ها با عناوینی مانند گره معما در دست مومیایی‌ها می باشد «ابهام درخصوص کشف جسد در ارگ بم»، «کشف مومیایی کودکان در لابه‌لای حصارهای ارگ بم و … از این ماجرا صحبت نموده و خبرهایی،از سکوت مسوولان تا تکذیب خبر کشف اجساد تازه‌ی نوزادان، منتشر شده. برای پرس‌وجو درباره‌ی این ماجرا، علاقه‌مندان می‌توانند به دیدن ارگ بم برن.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

بلندترین درخت زنده زمین

 این درخت که هیپریون نام دارد با ارتفاع ۳ متر بیشتر، رکورد درختی با نام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *