صفحه اصلی / دانستنی / تاریخ / داستان ولنتاین

داستان ولنتاین

کلمه ولنتاین در اصل به معنی فردی بود که نامش از جعبه مخصوص بیرون می آمد و به عنوان محبوب برگزیده می شد. این روند تا سال های ۱۵۰۰ میلادی ادامه داشت. حدود سال ۱۵۳۳ ولنتاین به قطعه کاغذ تا شده ای گفته می شد که نام محبوب روی آن نوشته می شد. پس از سال۱۶۱۰ هدیه ای بود که به این فرد خاص داده می شد و از سال ۱۸۲۴ به شعر، نامه یا قطعه ادبی بدل گردید که برای محبوب نوشته میشد.

 

اگرچه ولنتاین هر سال روز۱۴ فوریه جنش گرفته می شود، اما اصل آن به جشن رومی ها به نام لوپرکالیا بر می گرددکه در ۱۵فوریه برگزار می شد. در این جشن حاصل خیزی و باروری گرامی داشته می شد. ارتش رومی ها در آن زمان کشورها را از لحاظ اجتماعی و طبیعی مورد تاخت و تازقرار می داد.

 

 

سن ولنتاین رومی جوانی  بود که به دست امپراتور کلودیوس۲ کشته شد. گفته می شود مرگ او به دلیل کنار نگذاشتن مسیحیت بودو در ۱۴ فوریه ۲۷۰ میلادی اتفاق افتاد. اما چرا سن ولنتاین را کشتند در افسانه ها آمده که در قرن سوم پس از میلاد امپراتور کلادیوس دوم نمی خواست که هیچ یک از سربازانش عاشق کسی شودو ازدواج کند چرا که فکر می کرد همسر و خانواده توجه سربازان را از وظیفه شان نسبت به او منحرف می نماید و گاهی اوقات باعث می شود که مردان اصلا در جنگ شرکت نکنند.

 

امپراتور به سربازان بیشتری نیاز داشت پس ازدواج کردن راغیر قانونی اعلام کرد و هرکس که مراسم عقد را برگزار می کرد باید میمرد. گفته می شود سن ولنتاین از دستور منع ازدواج سرپیچی می کرد و جوانان را در خفا به عقد هم درمی آورد، اما وی را پیدا کردندو کشتند.
منبع:کلوب

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

در مورد مومیایی ها

مومیایی ها فقط متعلق به مصری ها نمی باشد.یونانی ها و رومی‌ها نیز که مدتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *