خانه / سبک زندگی / دانستنی های صندلی ایمنی کودک

دانستنی های صندلی ایمنی کودک

دانستنی های صندلی ایمنی کودک

این واقعیت وجود دارد که کودک شما کوچک است به این معنی نیست که شما باید رانندگی ماشین را رها کنید. تنها چیزی که شما نیاز دارید، یک صندلی ایمنی کودک مناسب برای سن کودک شما است که با توجه به دستورالعمل سازنده در ماشین شما نصب شده است. صندلی ایمنی که ایمن نیست تایید نمی شود. صندلی ایمنی را با یک کمربند ایمنی در جلوی صندلی جلو یا صندلی، همیشه رو به عقب قرار دهید.

اگر در حال سفر طولانی هستید، برنامه ریزی کنید که توقف در پیش رو باشد. چیزی غیر منتظره ممکن است در راه اتفاق بیفتد، مثل استفراغ کودک شما یا داشتن پوشک کثیف، و شما باید در یک مکان ایمن توقف کنید. شما باید برای چنین شرایطی آمادگی داشته باشید، پس مطمئن شوید که همه لوازم جانبی لازم را در کیف دستی قرار داده اید، به طوری که در چنین مواردی مجبور نیستید به سرعت به آنها نگاه کنید. به یاد داشته باشید که یک بطری با چیزی برای نوشیدن بخورید، زیرا دشوار است که یک کودک فریاد زده را آرام کنید – به طوری که آن را با آرامش انجام دهید، مخصوصا اگر تنها با کودک خود مسافرت کنید.+

نوزاد خود را چگونه در صندلی قرار دهید؟

  • دستورالعمل کلی صندلی ایمنی خود را مطالعه کنید.
  • سر نوزاد شما باید حداقل شش سانتی متر از بالای صندلی ایمنی پایین‌تر باشد.
  • صندلی‌های نوزادان معمولا با کمربندهای سه یا پنج نقطه‌ای طراحی شده‌اند. کمربندها باید در وسط یا پایین شانه‌های کودک شما قرار بگیرد. بیشتر مدل‌ها یک بست روی فقسه سینه دارند که کمربندها را به یکدیگر متصل می‌کند. بست را به گونه‌ای حرکت دهید که زیر بغل کودک قرار بگیرد. تمام بندهای کمربند باید به راحتی بویژه در قسمت‌های شانه و ران قرار بگیرد و هیچ گونه پیچ خوردگی نداشته باشد. اگر می‌توانید هر قسمت از کمربند را دور انگشتان خود بپیچید این وضعیت نشان می‌دهد که کمربندها بیش از اندازه شل بسته شده‌اند.
  • لباس‌هایی تن کودک خود کنید که راحت باشد تا بتوانید کمربندها را به راحتی بین پاهای کودک سفت کنید. در صورتی که هوا سرد است ابتدا کمربندها را بسته و سپس پتو را روی کودک بیندازید و از انداختن پتو زیر سر یا پشت کودک خودداری کنید. هرگز سر کودک را با پتو نپوشانید.
  • در صورتی که سر کودک به جلو می‌افتد (این امر نیز در نوزادان متداول است) زاویه صندلی را بررسی کنید. همچنین از یک پتو یا حوله برای ایجاد یک زاویه ۳۰ تا ۴۵ درجه‌ای در صندلی استفاده کنید.

همچنین ببینید

تمیزی منزل بر سلامت روح چه تاثیری دارد

در صورتی که میتوان ادعا کرد بعد روحی نظافت منزل و بهداشت پیرامون ما مهمتر از بعد جسمی ان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *