خانه / خاصیت های پزشکی خیار

خاصیت های پزشکی خیار

فواید خوردن خیار برای بافت‌های بدن

مواد موجود در خیار حاوی مقدار مشخصی از ماده‌ای است که به نام سیلیس شناخته می‌شود. این ماده قادر است بافت‌های بدن را تقویت و بازسازی کند. مصرف خیار به سلامت ماهیچه ها، تاندون ها، غضروف ها، رباط‌ها و استخوان‌های بدن کمک می‌کند. این دلیل به اندازه کافی مصرف خیار را توجیه خواهد کرد.

فواید خیار بر سیستم قلبی عروقی

خیار حاوی مواد معدنی متنوع مانند منیزیم، پتاسیم و فیبر است که به سلامت قلب کمک می‌کنند. این ریز مغذی‌ها گردش خون را تسهیل کرده، موجب کاهش احتمال ابتلا به فشار خون بالا شده و فشار خون بالا را پایین می‌آورند.

مزایای گوارشی

با توجه به این حقیقت که خیار حاوی مقدار زیادی آب، فیبر، منیزیم و پتاسیم است؛ مصرف این میوه به کاهش احتمال ابتلا به سوزش معده و احساس سنگینی کمک می‌کند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که این مواد معدنی بیشتر در پوست خیار یافت می‌شوند، پس بهتر است پوست آن را در زمان مصرف جدا نکنید. خیار یک ماده ادرارآور عالی است، به حذف چربی‌های ذخیره شده در بافت‌های بدن کمک می‌کند و احتمال تجمع مایعات را کاهش می‌دهد.

پوست خیار

ده گرم پوست خشکِ خیار را دم کرده و آب آن را بنوشید، به زایمان راحت کمک می‌‏کند.

به‌‏مدت سه روز، هر روز مقداری از آن را جوشانده، صاف کرده و بنوشید. یرقان یا « زردی » را درمان می‌کند.

پوست خیارهای بزرگ و کاملا رسیده را کنده و روی صورت پهن کنید، پس از یک ساعت آنها را برداشته و سپس صورت خود را با کرم چرب کنید. چین و چروک پوست صورت را کمتر می‌کند.

 تخم خیار

تخم خیار را نیم‌‏کوب کرده و به‌‏مدت ده روز، هرروز عصر، حدود پنج گرم از آن را دم کنید و دم‌‏کرده را بدون شیرین کردن بنوشید. خنک‌‏کننده و مقوی، بازکننده و پاک‌‏کننده عروق است. به درمان فشار خون و رفع سنگ کلیه و مثانه کمک ی‌‏کند. برای برطرف کردن برخی مشکلات کبدی نیز مفید است.

منبع:برترین ها

همچنین ببینید

نکات مهم برای پیوند زدن کاکتوس

اگرکاکتوس را یک برش بزنید وسطش یک حلقه دایره‌ای می‌بینید که مثل قلب آن است. موقع پیوند باید قلب پایه و پیوندک کاملا با هم میزان شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *