خانه / آشپزی / سنگدان مرغ بخوریم یا نه

سنگدان مرغ بخوریم یا نه

قسمت هایی، چون دل، جگر و سنگدان مرغ پروتئین باکیفیتی دارند و به دلیل آنکه منبع غنی آهن، روی، سلنیوم، ویتامین A. و B. ۱۲ هستند، به روند خون‌سازی کمک می‌کنند و برای رشد قدی و بدنی کودک و نوجوان مفیدند.

میزان آهن سنگدان و دل مرغ تقریبا با گوشت آن برابری می‌کند، ولی بسیار پرچرب بوده و به‌یژه سنگدان کلسترول زیادی دارد. چربی آن از نوع اشباع و میزان اسید‌های چرب امگا ۶ آن بیش از امگا ۳ است. در نتیجه مصرف بیش از یک یا دو بار آن در ماه می‌تواند باعث بروز التهابات بافتی در افراد مستعد شود.

به گفته متخصصان میزان کادمیوم، سرب و کروم سنگدان بیشتر از دل بوده و به هیچ عنوان نمی‌توان آن را جایگزین گوشت کرد.

مصرف دل، جگر و سنگدان طیور برای مبتلایان به بیماری‌های قلبی عروقی، چربی خون بالا و نقرس محدودیت دارد.

مضرات سنگدان مرغ (موارد احتیاطی و منع مصرف)

  1. به دلیل میزان بالای چربی و کلسترول موجود در سنگدان، مصرف آن برای بیماران قلبی و عروقی، مبتلا به چربی خون و بیماران نقرسی مضر است و این افراد باید در مصرف آن احتیاط کنند.
  2. میزان عناصر سنگین و مضر مانند کادمیوم، سرب و کروم در سنگدان مرغ زیاد است.
  3. چربی موجود در سنگدان مرغ از نوع اشباع است و در نتیجه مصرف بیش از یک یا دو بار آن در ماه می تواند باعث بروز التهابات بافتی در افراد مستعد گردد.
  4. با توجه به اینکه بیشتر آنتی‌بیوتیک‌ها در سنگدان مرغ تجمع پیدا می‌کند، از این رو اگر از نحوه پرورش مرغ آگاهی ندارید، نباید سنگدان آن را مصرف کنید تا سلامتتان با خوردن سنگدان مرغ سرشار از آنتی‌بیوتیک به خطر نیفتد.

مصرف سنگدان مرغ سالم (مرغ سبز)، برای زنان باردار بسیار مفید است و به رشد جنین کمک میکند.

از خواص سنگدان مرغ کمک به درمان ریزش مو است. سنگدان حاوی ویتامینهایی است که به طور کلی برایسلامت پوست و مو بسیار موثر هستند.

سنگدان مرغ، نوعی آنتی اکسیدان قوی است و می‌تواند از بدن در مقابل تشکیل رادیکال‌های آزاد ناشی از تجزیه مواد خوراکی در بدن محافظت کند

ویتامین آ موجود در سنگدان مرغ به تقویت بینایی کمک میکند.

سنگدان حاوی انواع ویتامینهای گروه ب است و به همین جهت مصرف آن برای کاهش افسردگی و رفع استرسمفید است.

منبع: برنا،ستاره

همچنین ببینید

نکات تهیه ماست خانگی عالی

دقت کنید که اگه شیر سرد باشه ماست نمی بنده و وا میره و اگه شیر داغ باشه ماست ترش می شه و آب میندازه دمای شیر باید ۴۵ درجه باشه تقریبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *