خانه / روانشناسی / روانشناسی شخصی / با طب سنتی خوشبو باشیم

با طب سنتی خوشبو باشیم

چطوربا طب سنتی خوشبو باشیم

نقش تعریق، فراتر از کاهش دمای بدن

یکی از مهم‌ترین وظایف غدد تعریق خارج کردن مواد سمی و مضر از بدن است. به همین دلیل است که برای داشتن بدنی سالم، عرق کردن بسیار مهم است. شما باید به بدنتان این فرصت را بدهید تا بتواند از طریق فعالیت‌های متابولیکی گوناگون، مواد سمی را از خود دور کند.

جعفری

جعفری حاوی مقدار زیادی کلروفیل است و بوی خوب آن خاصیت ضدعفونی کننده و گندزدایی دارد. این گیاه بدن را پاکسازی کرده و با باکتری‌هایی که منجر به بوی بد می‌شوند مبارزه می‌کند.

نعناع

نعناع را همی توان تازه مصرف کرد هم به صورت خشک شده و هم به شکل روغن گیاهی. این گیاه خاصیت ضد التهاب دارد و به همین دلیل بوی بد بدن را از بین می‌برد.

دارچین

دارچین را همیشه در غذا استفاده کنید، زیرا بوی بد دهان را از بین می‌برد. اگر روزانه مصرف شود جلوی تعریق و بد بو شدن بدن را نیز می‌گیرد.

چای سبز

چای سبز حاوی اسید‌های ارگانیک است و خاصیت قابض آن جلوی رشد باکتری‌ها و تعریق زیاد را می‌گیرد. این گیاه هم برای پا‌ها هم دهان و هم بدن مفید است. روزانه چای سبز بنوشید تا زودتر به نتیجه برسید.

نوشیدن آب بیشتر

مصرف مقادیر کافی آب در طول روز باعث آزاد کردن مواد غذایی روی زبان می شود که باعث مراقبت درست از دهان و دندان شده و باعث کاهش تجمع ذراتی که باعث ایجاد بوی بد دهان هستند و در دهان به دام افتاده اند، می شود.

ماست غنی شده با پروبیوتیک مصرف کنید

ماست از جمعیت باکتری های بد به باکتری های خوب ” کمک کنند. افزایش جمعیت باکتری های خوب به طور طبیعی دهان را خوشبو می کنند. برخی از شرکت ها برای حفظ باکتری های سالم دهان قرص های پروبیوتیک تولید می کنند.

شیر مصرف کنید

با طب سنتی خوشبو باشیم

علاوه بر ماست غنی شده، شیر – هر دو نوع چرب و کم چرب – با بوی بد دهان مقابله می کند. محتوای چربی شیر و آب توانایی مقابله با بوی بد دهان را دارند به خصوص هنگامی که عامل ایجاد آن سیر باشد.

منبع:بدونیم،

همچنین ببینید

تفاوت شخصیتی چپ دست ها

تفاوت شخصیتی چپ دست ها چه اتفاقی می افتد که یک فرد چپ دست می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *