خانه / مجردی تا ازواج / نکات ضروری برای ازدواج خوب

نکات ضروری برای ازدواج خوب

خانواده

حتما در اطراف تان دیده اید که زندگی بسیاری از زوج‌ها نه به خاطر اختلاف نظر خودشان، بلکه به دلیل خانواده هایشان از هم پاشیده است. از این رو شما باید قبل از ازدواج در این مورد با طرف مقابل تان صحبت کنید. هر موضوعی که احساس می‌کنید می‌تواند از طرف خانواده‌ها مشکل ساز شود را مطرح کنید.

دوستان

یکی از راه‌های شناخت طرف مقابل تان این است که دوستان او را بشناسید. شاید شما تا زمانی که به تنهایی با عشق زندگی تان هستید هیچ مشکلی نداشته باشید، اما به محض این که دور و برتان شلوغ می‌شود، بهانه و مشکلات تان هم آغاز می‌شود. برای این منظور واجب است که قبل از ازدواج با دوستان یکدیگر آشنا شوید

باور‌ها

هر فردی اعتقادات و باور‌هایی دارد که با آن‌ها بزرگ شده، از این رو تغییر آن‌ها ساده نیست؛ بنابراین بهتر است که قبل از ازدواج در مورد باور‌ها و اعتقادات طرف مقابل تان از او سوال کنید.

آینده

جدا از موضوعاتی، چون فرزند، کار، دوستان و… شما باید در مورد هدفی که طرف مقابل تان در زندگی اش دارد آگاه باشید. این که او به کجا می‌خواهد برسد؟ چه برنامه‌هایی برای آینده اش دارد؟

نکته پایانی

در ازدواج باید به نکات اصلی بسیار اهمیت بدهیم و نکات دیگر اگر چه مثل معیارهای کلیدی نیست امّا نمی توان از آنها نیز غافل بود ولی نباید ملاک های فرعی را به عنوان اصل نگاه کرد به عنوان مثال نباید به زیبایی به عنوان یک معیار اصلی نگاه کرد. چرا که زیبایی در سن جوانی باقی می ماند و با زوال آن نیز زندگی رو به سردی پیدا می کند ولی ایمان و اخلاق نیکو تا ابد پایدار است. در انتخاب همسر نباید به یک بعد نگاه کردن باید بین صفات او معدل گیری کنیم اگر که معیارهای اصلی او معدل او را بالا کشید به نظر مورد مناسبی برای ازدواج می باشد ( چرا که اغلب از نظر زیبایی متوسط هستند عده ای خیلی کم یا خیلی بدقیافه اند یا خیلی زیبا) گاهی ممکن است فردی دیگر پیدا شود که معیار اصلی (ایمان، عفت، اخلاق) را نداشته باشد ولی زیبایی اش بالا باشد که این فرد شایسته همسری را ندارد چون معیار اصلی اخلاق و ایمان را ندارد.

منبع:یاسا،برترین ها

همچنین ببینید

با کدام یکی از خواستگاران ازدواج کنیم

در صورتی که فردی که سلطه پذیر نیست، با همسری سلطه گر زندگی کند و به خاطر شرایط خاص و محدودیت هایش به قدرت طلبی او تن دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *