خانه / ورزش هایی که کالری می سوزانند

ورزش هایی که کالری می سوزانند

الری (به انگلیسی: Calorie) برای اولین بار در سال ۱۸۲۴ میلادی توسط نیکلاس کلمان به عنوان واحدی از گرما تعریف شد. واژه کالری از واژه لاتین calor به معنی گرما گرفته شده‌است. بین سال‌های ۱۸۴۱ و ۱۸۶۷ این لغت به فرهنگ‌های انگلیسی و فرانسوی اضافه شد.

کالری به دو صورت تعریف می‌شود:

  • کالری کوچک یا گرم‌کالری (نماد:cal) که برابر است با مقدار انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای ۱ گرم آب در فشار هوای ۱ اتمسفر به اندازه ۱ درجه سلسیوس.
  • کالری بزرگ یا کیلوگرم‌کالری(کیلوکالری) (نماد:Cal[۲] یا kcal) که همان کالری غذایی (به انگلیسی: food calorie) است و مقدار آن برابر است با مقدار انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای °۱ سانتیگرادی ۱ کیلوگرم آب.

پیاده روی آرام؛ ۲۲۵ کالری در ساعت

برای وزن کم کردن حتما نباید بدوید. اصلا فراموش نکنید که اگر وزنتان بالا باشد، دویدن به زانوها و تاندون‌هایتان آسیب می‌زند. برای کم کردن وزن، می‌توانید آرام راه بروید. اگر ۹۰ کیلویی باشید، در هر ساعت پیاده‌روی آرام ۲۲۵ کالری خواهید سوزاند.

دوچرخه سواری آرام؛ ۳۶۴ کالری در ساعت

لاغری با ورزش رویایی نیست که از پس محقق کردنش برنیایید. هر روز یک ساعت آرام دوچرخه سواری کردن، می‌تواند شما را به سرعت لاغر کند. البته یک ساعت والیبال بازی کردن هم درست مانند دوچرخه سواری آرام، می‌تواند ۳۶۴ کالری از شما بسوزاند.

ایروبیک؛ ۴۵۵ کالری در ساعت

ایروبیک یکی دیگر از ورزش‌های کالری‌سوز فهرست ماست. با انجام یک ساعت ایروبیک تماس پایین (Low Impact)، می‌توانید ۴۵۵ کالری بسوزانید. البته با ایروبیک در آب هم می‌توانید در هر ساعت  ۵۰۱ کالری بسوزانید.

شنا سبک؛ ۵۲۸ کالری در ساعت

برای وزن کم کردن نیازی به تمرینات سخت و طاقت‌فرسا ندارید. آرام و سبک شنا کردن در هر ساعت به سوختن بیشتر از ۵۰۰ کالری کمک می‌کند.

تکواندو؛ ۹۳۷ کالری در ساعت

اگر به فکر یاد گرفتن یک ورزش تازه هستید، سراغ تکواندو بروید. با هر ساعت تمرین کردن این ورزش رزمی، ۹۳۷ کالری خواهید سوزاند. یعنی چیزی بیشتر از ۴ برابر یوگا کار کردن در یک ساعت.

فوتبال؛ ۹۳۷ کالری در ساعت

اگر اهل رزمی کار کردن نیستید هم از زود وزن کم کردن ناامید نشوید. فوتبال هم می‌‎تواند شما را به این هدف برساند. در هر ساعت فوتبال بازی کردن، شما به اندازه یک ساعت تمرین تکواندو کارها، کالری خواهید سوزاند.

منبع:کتاب کاله

همچنین ببینید

نکات مهم برای پیوند زدن کاکتوس

اگرکاکتوس را یک برش بزنید وسطش یک حلقه دایره‌ای می‌بینید که مثل قلب آن است. موقع پیوند باید قلب پایه و پیوندک کاملا با هم میزان شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *