خانه / زناشویی / سبک زندگی / چطوری در خواست مرخصی بدیم

چطوری در خواست مرخصی بدیم

اهداف خود را تعریف کنید

مهم است که درباره جزئیات صریح باشید. وایس می‌گوید: «تک‌تک آنچه را که امید دارید به دست آورید مدنظر قرار دهید.» آیا امیدوارید که مهارت‌های خاصی کسب کنید؟

روز مناسبی به اتاق رئیس بروید

به حال و هوای رئیس توجه كنید. اگر می‌بینید كه امروز رئیس شما درگیر حل كردن مشكلاتی است یا به دلیل كم كاری یكی از كاركنان اعصاب درست و حسابی ندارد، اصلا سراغش نروید چون احتمال رد شدن درخواست شما زیاد است. وقتی قرار ملاقات مهم رئیس به هم خورده یا از بابت قرارهای كاری نگرانی دارد، چندان عاقلانه نیست كه در مورد یك هفته سفر خارج از كشور با او حرف بزنید. درساعت‌های اوج كاری هم برگه مرخصی را نزد رئیس نفرستید. 

درخواست‌تان را به دقیقه ۹۰ موكول نكنید

هنگامی كه فقط چند روز قبل از سفر هوایی یك هفته‌ای به رئیس‌تان می‌گویید كه قصد سفر دارید، شاید با درخواست‌تان موافقت كند اما از طرفی این احتمال وجود دارد كه به دلیل اعلام دیرهنگام از شما دلگیر شود و بعد از مسافرت وظایف سنگین‌تری را روی دوش‌تان بگذارد

به دنبال سابقه دیگران از این موضوع بگردید

بررسی کنید که آیا شخصی در شرکت یا صنعت شما کار مشابهی را انجام داده است یا خیر؟ روسو می‌گوید: یکی از کار‌هایی که برای آماده شدن باید انجام دهید این است که به خودتان بگویید آیا این کار قبلا انجام شده است؟ چه عواملی باعث موفقیت آن شد؟ چه عواملی باعث شکست آن شد؟ به همکاران در صنعت خودتان مراجعه کنید تا بتوانید جزئیات ترتیباتی که شنیده‌اید را درک کنید.

هم برای «نه» آماده باشید و هم برای «بله»

همه مذاکرات به نفع شما پیش نمی‌رود، برای هر پاسخی که ممکن است دریافت کنید آماده باشید. اگر «بله» کاملا امکان‌پذیر باشد بسیار عالی است.

اما شاید از مدیر یا سایر تصمیم‌گیرندگان جواب رد دریافت کنید. وایس می‌گوید: «راه فرار خود را بشناسید. آیا در موقعیتی هستید که به خودتان بگویید، من باید این کار را انجام دهم و اگر نتوانم آیا آماده جست‌وجو برای شغل دیگری هستم؟ در نهایت، ذهن باز داشته باشید و از درخواست کردن واهمه‌ای نداشته باشید.»

همچنین ببینید

چطوری در زمستان از پوست مراقبت کنیم

چطوری در زمستان از پوست مراقبت کنیم از آب ولرم استفاده کنید شاید دوست داشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *