خانه / مجردی تا ازواج / چطور محترمانه به خواستگار نه بگیم

چطور محترمانه به خواستگار نه بگیم

گفتگوی مناسب برای دادن  جواب رد محترمانه

بهترین راه برای این که به فرد مقابل بگویید نمیخواهید وارد رابطه با او شوید استفاده از مثال در مورد دیگران است. به این صورت او می تواند بهتر موقعیت شما را درک کند. اگر دوست یا همکار نزدیک شماست از کلمه ” در حال حاضر ” نباید استفاده  کنید چون باعث می شود فرد همچنان منتظر مانده و آسیب روحی ببینید به خصوص اگر شما مطمئن هستید که قرار نیست اتفاقی بینتان بیوفتد.

عباراتی مثل ” واقعا از همکاری با شما خوشحالم یا واقعا خوشحالم که چنین دوست خوبی دارم” هیچ جایی برای شک و شبهه باقی نمی گذارد و فرد در همان محدوده ای که برایش تعیین کرده اید باقی می ماند.

برای دادن جواب رد محترمانه زمان و مکان مناسب انتخاب کنید

سعی کنید فضایی آرام پیدا کنید که هر دوی شما در آن راحت باشید مثل پارک نزدیک یا محلی شبیه به آن اگر جای مناسبی نمی شناسید از او بخواهید مکانی را مشخص کند. این نوع مکالمات سزاوار زمان کافی و مکان مناسب برای جلوگیری از سو تفاهم و رسیدن به نتیجه مثبت است بنابراین باید زمان و مکانی باشد که ممانعت یا عجله ای برای آن نداشته باشید.

دلیل ازدواج نکردنتان را مشخص کنید.

آیا احساسی که نسبت به طرف مقابل دارید جدی یا زودگذر است؟ اگر در این رابطه احساس ‏طرف مقابل جدی‌تر از شما باشد پیدا کردن یک مسیر مشترک کمی می‌تواند مشکل باشد. ‏
آیا ازدواج شما را از مسیری که در ذهن خود تعیین کرده‌اید، خارج می‌کند؟ آیا این امکان وجود ‏دارد که ازدواج با فرد مورد نظررا کمی به بعد موکول کنید؟ ‏
آیا شما به‌طورکلی درباره ازدواج عقاید محکمی دارید؟ آیا می‌توانید با وجود ازدواج جدا از هم ‏زندگی کنید؟
آیا شما درباره نحوه عملکرد شریک زندگی خود برای داشتن بچه، اداره یک زندگی، عادات ‏مالی، اهداف شغلی و دیگر مواردی که می‌تواند یک ازدواج را با مشکل روبه‌رو کند نگران ‏هستید؟

منبع: روزنامه شهروند،پرشین وی

همچنین ببینید

 خواستگاری مجدد از کسی که نه گفته

بله، زیرا ممكن است شما درخواستگاری پیشین از شرایط مناسبی برخوردار نبوده اید و یا در بیان آن موفق نبوده‌اید، حتی ممکن است در مراسم گذشته، خانواده دختر آمادگی كامل نداشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *