خانه / روانشناسی / چطوری ایده های ذهنمان اذیتمان نکند

چطوری ایده های ذهنمان اذیتمان نکند

نوع و جنس کار خود را در ذهن تان تصور کنید.

آپشن های مختلفی را که میتوانند در این نوع کار اثر گذار باشند یا باعث تغییر در وضعیت کاری باشند کدام اند؟ لیستی از مواردی که باعث پیشرفت کاری شما میشود در ذهن خود آماده کنید حال باید ببینید که چه عواملی کمک میکند تا شما به این موفقیت ها دست یابید.

برای رسیدن به خلاقیت باید سعی کنید ذهن خود را آرام کنید.

ذهن اگر دچار پریشانی و آشفتگی باشد نمیتواند تمرکز کند در نتیجه ایده ای هم شکل نخواهد گرفت. آرامش خاطر رمز داشتن ایده های برتر است. خواندن کتاب و شعر به ذهن نظم میدهد ابتدا باید ذهن خود را آماده کنید و پس از آن آماده شدن ذهن به ایده های خوب فکر کنید.

لیستی از آنچه که شما را آزار می دهد تهیه کنید.

آنچه که باعث آزردگی خاطر می شود را از ذهن دور کنید یا کمتر به آنها فکر کنید چون این موانع باعث عدم تمرکز شما خواهند شد.به جای آنها به راه حل فکر کنید هر راهی که بتواند موانع را از سر راه شما بردارد. ممکن است ایده ها خود راه حل باشند یا فرصت های کاری که به پیشرفت شما کمک می کنند اینها می توانند به موفقیت شما در کار کمک کنند.

اصلاً از کجا شروع کنم؟

شما هم از آن روزهایی داشته اید که ایده ها دور سرتان پرواز می کنند و شما نمی دانید از کجا شروع کنید؟شاید رد بول خورده اید یا یک جا رفته اید که حسابی شما را سر ذوق آورده باشد دلیلش هرچه که باشد، این سیل ها کاملا شما را قفل می کند و خلاقیت شما را خاموش می کند.

مشکل همه ی ما این هست که دنبال ایده نیستیم بلکه انقدر ایده داریم که نمی دانیم کدام را اجرا کنیم، انقدر دفتر ها پر کرده ام از ایده ایم، اشتباه نشود خوب واقعا همه ی ایده ها خوب نیستند اما مشکل این است که در لحظه ی اول نمی توانیم تشخصی دهیم کدام ایده خوب و کدام خوب نیست.

خلاقیت وقتی رخ میدهد که دنیای درونی ما (ذهن ما)  با دنیای بیرونی مواجه می شود

این رویارویی مهم است و همین است که باعث تغییر، رشد و جهش ما می شود، نوشتن این مزیت را دارد که کمک می کند جریان ایده ها قطع نشود و چه بسا ایده پخته شود

مهم نیست باچه، عکس، تصویر، داستان، همه راه هایی است برای ایجاد ارتباط بین شما و افراد اطراف شما.

منبع:
بیسکولنز ،تابناک

همچنین ببینید

چطوری با کودک بد غذا رفتار کنیم

هنگام خرید کردن از فرزندتان بخواهید در انتخاب کردن میوه و سبزیجات به شما کمک کند و چیز‌هایی که نمی‌خواهید او بخورد را نخرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *