خانه / روانشناسی / چطوری همیشه شاد باشیم

چطوری همیشه شاد باشیم

happy kids

توصیه‌ای برای رسیدن به شادکامی پایدار

انسان ها می توانند تغییرات طولانی مدتی در سطح شادکامی خود فراهم آورند. با به کارگیری فعالیت های ارادی خاص مانند تشکر کردن، تجسم کردن بهترین خود ممکن در آینده و انجام اعمال نیک، شادکامی انسان ها برای هفته ها و حتی ماه های متمادی افزایش می‌یابد.

زمانی که این فعالیت ها به طور کامل و مداوم انجام می پذیرند (منظور این است که فعالیت در زمان مقرر، متنوع و متناسب با فعالیت فرد باشد)، باعث تغییر در نحوه اندیشیدن و عمل کردن انسان ها در زندگی روزانه‌شان می‌شود.

شاید شگفت آور به نظر برسد، اما پیشنهاد ما این است که حفظ شادکامی ماندگار، نیازمند تجدیدنظری همه جانبه در شرایط زندگی نیست، بلکه نیازمند بازسازی همیشگی و پرزحمت رفتارها و اندیشه های روزانه است. در مجموع پژوهش های جدید نشان داده اند که مسیر دست یافتن به شادکامی از آنچه انسان ها بدان باور دارند، بسیار نزدیک‌تر است.

به آنچه که هستید راضی باشید!

جسم انسان وسیله‌ای برای زندگی وی است. در واقع روح و باطن انسان مهم است، اما متاسفانه انسان‌ها بیشتر بر اساس ظاهر جسمی مشخص می‌شوند. در واقع تجربیات انسان مهم هستند و انسان‌ها را شکل می‌دهند. جوهره وجود انسان‌ها از بین نمی رود، نمی‌شکند و در معرض دید و بررسی دیگران نیز قرار نمی گیرد.

کمک کردن به دیگران و مهرورزی به آنان، تکامل روح را باعث می‌شود. زندگی این دنیا برای همه یک سفر است و هدف نیست. پس راضی بودن به آنچه که هستیم یکی از راه‌هایی است که به ما می‌گوید چگونه روحیه شاد داشته باشیم.

دیدی جدید داشته باشید!

اگر به بسیاری از مسائل زندگی که از دید ما زیبا نیستند، به گونه‌ای دیگر نگاه کنیم و دید خود را نسبت به آنها تغییر دهیم، خواهیم دید که آنها نیز زیبایی خاص خود را دارند. بنابراین اگر با دید درست به مسائل بنگریم، اکثریت زیبا هستند.

اینکه با تغییر دید چگونه خوشحال شویم یکی دیگر از تکنینک‌های مهم شاد زیستن است. پس سعی کنید تا دنیا و افراد آن را از زاویه‌ای درست ببینید تا قدرت دیدن زیبایی‌ها را نیز داشته باشید.

منبع:techrato،بیتوته

همچنین ببینید

فهمیدن دروغ افراد از ظاهر

دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی نداشته و حتی حرف‌های آنها کم و بیش ضد و نقیض است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *