خانه / تکنولوژی / سئو محلی چطور انجام بدیم

سئو محلی چطور انجام بدیم

سئو محلی یا Local Seo چیست؟

اگر در مورد سئو هنوز چیزی نمی‌دانید ابتدا مقالۀ اصول مقدماتی سئو را بخوانید تا با مفهوم کلی سئو آشنا شوید و سپس به سراغ این مقاله بیایید. اما سئوی محلی به طور کلی فرآیندی است که به جست و جوگران محلی کمک می‌کند تا راحت‌تر شما را در سرچ‌های گوگل پیدا کنند. گوگل در سال ۲۰۱۳ الگوریتم کبوتر را ارائه داد که به کاربران کمک می‌کند تا کسب و کارهای محلی را به راحتی پیدا کنند. در حقیقت هدف گوگل در این الگوریتم تاکید بر نتایج محلی (local result) است. گوگل در این الگوریتم به دنبال این است که کاربران بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند.

در حقیقت شما قرار است به موتورهای جست و جوگر گوگل بفهمانید که بیزینس شما چیست و در کدام محله فعالیت می‌کند. با انجام فرایند سئوی محلی شما به راحتی در سرچ‌های مرتبط با کسب و کار در صدر نتایج جست و جو قرار می‌گیرید.

نکات با اهمیت در مورد local seo

۱- فراموش نکنید تا در صفحه تماس خود، کد منطقه ای تان را هم وارد کنید. برای نمونه کد تهران که ۰۲۱ است. گوگل بسیار قوی عمل میکند و به راحتی کد شهرها را از هم تشخیص می دهد.

۲- به یاد داشته باشید که حتما در صفحه نقشه گوگل، آدرس شرکت را هم درج نمایید. چون ربات های گوگل آن را تشخیص داده و برای وب سایت شما بسیار مفید خواهد بود.

۳- صفحه گوگل پلاس را حتما تکمیل نمایید چون گوگل علاقمندبه اطلاعات کامل است و برای گوگل پلاس اهمیت زیادی قایل است.

۴- بهره گیری از کلمات کلیدی مناسب، خیلی مهم است.

۵- کاربران با دیدن سرعت بالای سایت تان تجربه ای خوب از بازدید سایت شما خواهند داشت. پس سرعت بالا آمدن وب تان را افزایش دهید.

۶- از جمله اثرگذارترین فعالیت ها برای بالا بردن وب سایت در نتایج جستجو، کار کردن در شبکه های اجتماعی میباشد.

پیش از اقدام به انجام سئو و بهینه سازی محلی، کلیه تمام کلمات کلیدی مدنظرتان را به بهترین صورت در بیارید . اولین گام بررسی رقباست.

همچنین ببینید

چطوری برنامه نویسی شروع کنیم

چرا باید به انگلیسی مسلط باشیم؟ چون اولا زبان‌های برنامه‌نویسی براساس زبان انگلیسی‌ان، دوما، به یه سری منابعی سر خواهیم زد که همشون انگلیسی‌ان؛ پس بهتره انگلیسی بلد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *