خانه / زندگی مشترک / چطوری با بچه تعطیلات بگذرونیم

چطوری با بچه تعطیلات بگذرونیم

چطوری با بچه تعطیلات بگذرونیم

واقعیت این است که یک زن و شوهر دارای کودک هستند، به این معنا نیست که آنها نباید تعطیلات لذت ببرند و صبر کنند تا کودکشان به مدرسه برود. تعطیلات فقط نیاز به آماده سازی متفاوت دارد و با کمی تغییر در برنامه ها از تعطیلات لذت می برید

اگر با كودكتان به تعطیلات بروید، این قوانین را دنبال كنید:

مقداری شیر آماده کنید و با خود ببرید و همیشه شیر آماده به همراه داشته باشید و برای خراب نشدن در جای خنک مثل یخچال بگذارید

تمام لوازم جانبی مورد نیاز برای پیاده روی های طولانی و یا آفتاب گرفتن در ساحل – دستمال مرطوب، پوشک یکبار مصرف و تغییر تشک. با استفاده از این تجهیزات در یک کیسه، راحت تر می توانید کودک را در تمام زمان ها تمیز و خشک کنید.

پوشک دوبرابر وردارید کودک در تعطیلات و بیرون بیشتر نیاز به پوشک دارد و مطمئنا هر روز لباس های کثیف شسته نمی شوند. اطمینان حاصل کنید که لباس مناسب برای انواع آب و هوا را دارید.

  1. هنگام غذا دادن با شیشه شیر، به چشم‌های نوزادتان نگاه کنید. می‌خواهید در ازای این غذا دادن‌ها چیزی هم نصیب شما شود؟! داشتن ارتباط چشمی دائم به نوزاد کمک می‌کند که شما را به خاطر بسپرد و احساستان را درک کند.
  2. ماساژش بدهید. فواید ماساژ نوزاد حیرت‌آور است. به علاوه وقتی که با ماساژ شما به خنده می‌افتد یا جیغ‌های ظریف و با نمک می‌کشد، احساس قهرمان بودن می‌کنید!
  3. موبایلتان را کنار بگذارید. خانواده، دوستان و همکارانتان درک می‌کنند که چرا جواب دادن به پیام‌هایشان برای شما چند ساعت زمان می‌برد!
  4. به ضربان قلبش گوش کنید. یادتان می‌آید وقتی این صدای دلنشین را در اتاق سونوگرافی می‌شنیدید، چقدر هیجان‌زده می‌شدید؟ هنوز هم هر لحظه که بخواهید می‌توانید از این موسیقی زیبا لذت ببرید.
  5. وقتی خواب است شما هم بخوابید. هرگز به خاطر اینکه ساعت ۷ صبح تازه می‌خواهید بخوابید، احساس گناه نکنید. مادری که خوب استراحت کرده باشد، یک مادر خوشحال و شاداب است و این برای کودک فواید خیلی زیادی دارد.
  6. یک کار خوب برای همسرتان انجام دهید. چه متوجه این موضوع شده باشید چه نه، نوزادتان به پیوند بین پدر و مادرش توجه نشان می‌دهد؛ یک شام ویژه یا نشستن در کنار هم و تماشای تلویزیون، درست مثل قدیم‌ها
    منبع : baelm

همچنین ببینید

چه افکاری زندگی مشترک از بین می برند

به این افراد معمولا می‌گویند کسانی که همه چیز را به خودشان می‌گیرند. این آدم‌ها دائم در حال جستجو هستند که کسی حرفی بزند و سریع آن حرف را به خودشان ربط بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *