خانه / سبک زندگی / چطوری چایمان را نگهداری کنیم

چطوری چایمان را نگهداری کنیم

روش های نگهداری و حفظ طعم چای

چای باید در مکان خشک نگهداری شود.

مکانهای مانند کنار گاز جایی که غذا پخته میشود، نزدیک سینک یا ماشین ظرف شویی جایی که قطرات آب وجود دارند، زیر سینک ظرفشویی که رطوبت بالا است و داخل یخچال جای مناسبی برای نگهداری چای نیستند! چای خیس شده یا دارای رطوبت دیگر قاب استفاده نیست. رطوبت را دشمن اصلی چای در نظر بگیرید.

چای نباید در جای سرد یا گرم نگهداری شود.

فضایی که درآن چای را نگه میدارید باید دمای ثابت و مناسب (بالای ۲۰ درجه سانتیگراد و کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد) باشد. حرارت نیز مانند آب به چای آسیب می زند و کیفیت آن را پایین می آورد. چای باید در جایی با دمای مناسب و ثابت، به دور از تابش مستقیم خورشید و حرارت بالا نگهداری شود. مکان هایی نزدیک گاز یا فر در آشپزخانه، مکان های دارای تابش نور مستقیم خورشید یا مکان هایی که دما در آن ها مرتب تغییر می کند، جای مناسبی برای نگه داری از چای نیستند.

چای باید جداگانه نگهداری شود.

هر نوع رطوبتی که در هوای اطراف چای یا در مواد نزدیک آن وجود داشته باشد، جذب چای می شود. به همین علت است که توصیه میشود چای در جای خشک و به دور از بوهای قوی نگهداری شود. هر نوع ماده بودار در اطراف چای باعث تغییر طعم و عطر چای میشود. برای این که نوشیدنی محبوبتان بهترین طعم و عطر خود را داشته باشد آن را در کنار ادویه ها، قهوه یا شکلات، مواد غذایی دیگر، مواد شوینده و حتی انواع دیگر چای نگذارید.

 بهتر است چای خشک را در ظروف در بسته شیشه‌ای یا چینی نگهداری کنید به این ترتیب علاوه بر این که عمر مفید چای را حفظ کرده‌اید، عطر آن هم دیرتر می‌پرد و خواص آن ماندگارتر خواهد بود.

 فراموش نکنید گرما، رطوبت و نور دشمنان اصلی کیفیت و مانایی چای است. ظروف و بسته‌های چای را در یخچال یا فریزر نگهداری نکنید.

 بوی مواد خوراکی دیگر به خصوص مواد تند به راحتی به چای خشک سرایت می کند و عطر آن را تغییر می‌دهد. از قراردادن چای در کنار سبد نگهداری پیاز و سیر خودداری کنید

چای مارکت،میهن فال

همچنین ببینید

چطوری گردنبند مناسب بخریم

برای اندازه گیری طول گردنبند ها استانداردی در نظر گرفته که بر اساس واحد طولِ اینچ است که با اعداد زوج شروع می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *