خانه / زندگی مشترک / چطوری بعد ازدواج هم عاشق بمانیم

چطوری بعد ازدواج هم عاشق بمانیم

برای بهبود رابطه، دیدگاه‌های متفاوت خودتان را به شیوه دوستانه بیان کنید


راحت‌ترین کار در زمان عصبانیت این است که از کوره دربروید. اما این کار، یک خصومت پنهان بین شما و شریک زندگی‌تان به وجود می‌آورد و به‌جای اینکه به حل درگیری کمک کند، باعث می‌شود مسئله، بدون بررسی باقی‌مانده و به‌مرور به یک گسل عمیق در روابط شما تبدیل شود. بهتر است برای صحبت در مورد مشکلات، زمانی را اختصاص دهید و ضمن یک تعامل دوستانه، باهدف رسیدن به صلح و درک متقابل، با یکدیگر صحبت کنید.

شنیدن را یاد بگیرید

حرف زدن برای اغلب ما آسان‌تر از شنیدن است. اما راه‌های آسان همیشه شما را به نتیجه نمی‌رساند. اگر می‌خواهید قدمی برای حل مشکلات بردارید یا به همسرتان نزدیک‌تر شوید، بیشتر سکوت کنید و بشنوید.

در جریان شنیدن، نه تنها به همسرتان احساس خوشایندی می‌دهید وبه او نشان می‌دهید که برای‌تان تک تک عبارت‌هایش اهمیت دارد، بلکه شریک زندگی‌تان را بیشتر می‌شناسید و با انتظارات و نیاز‌هایش بیشتر آشنا می‌شوید. پس گذشته از وقت گذاشتن برای شنیدن حرف‌هایش، راه و رسم شنیدن فعال را هم یاد بگیرید. زبان بدن به شما کمک بزرگی خواهد کرد. گاهی سرتان را تکان دهید و با نمایش شادی یا ناراحتی در چهره‌تان، به او ثابت کنید که معنای حرف‌هایش را می‌فهمید اما مراقب باشید. شما روی لبه تیغ حرکت می‌کنید. نشان دادن یک واکنش نادرست و غیرمنتظره می‌تواند به رابطه شما صدمه جدی وارد کند.

پر انرژی ظاهر شوید

نگاهی به چهره‌تان در آینه بیندازید. عجیب نیست اگر کمی چین و چروک به صورت‌تان اضافه شده باشد و خودتان را بیش از اندازه جدی و خشک ببینید. در دنیای پر مشغله امروزی که هزار و یک بهانه برای جدیت، اضطراب و خستگی به ما می‌دهد، خندیدن اتفاقی نیست که هر لحظه تکرار شود. اما اگر می‌خواهید چهره‌تان را با لبخند زیبا کنید و انرژی آن را به زندگی‌تان بیاورید، باید به جای آنکه منتظر بهانه بمانید، خودتان آگاهانه وارد عمل شوید. چند سی دی کمدی و مجله طنز بخرید و امروز در کنار همسرتان آنها را ببینید و بخوانید. نیازی نیست قهقهه بزنید. حتی چند لبخند کوچک یا بلند خواندن قطعه‌ای از یک شعر طنز می‌تواند آرام آرام زندگی شما را دگرگون کند

گردآوري: گروه هفت گنج

منبع: نی نی سایت

همچنین ببینید

جمله جدید برای دوست داشتن یک طرفه

کاش یادمان بدهند جاده ي یک طرفه همیشه یک طرفه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *