خانه / زندگی مشترک / چطور هزینه های زندگی مدیریت کنیم

چطور هزینه های زندگی مدیریت کنیم

مدیریت هزینه زندگی چه کمکی به ما میکنه

حتما دیدید که خیلی از اوقات دخل و خرج هامون با هم نمیخونه و همیشه به اخر ماه نرسیده پول مون تموم میشه

و حساب بانکی مون خالی میشه تنها راه پیشگیری از این که بتونیم خرج هامون رو کنترل کنیم و هیچ موقع لنگ پول نشیم

اینه که مدیریت هزینه داشته باشیم.

چی کار کنیم که بتونیم درست خرج کنییم

ما میخواهیم در اینجا یک روش مدیریت هزینه را برای شما مثال بزنیم که با اجرای این روش

نه تنها میتونیم مدیریت هزینه کنیم

بلکه میتونیم خیلی راحت و خوب زندگی کنیم.

۱ – با نگاه مبتنی بر کاهش هزینه ها در بازار جست و جو کنید. شاید بتوانید در بسیاری از زمینه ها محصولات ارزان قیمت ولی با کیفیت را جایگزین محصولاتی کنید که هم اکنون از آن ها استفاده می کنید.

۲ – حواستان به زمان حراج فروشگاه ها باشد؛ چون برخی برندهای پوشاک، اجناسشان را در زمانی که فروش کمتری دارند، با تخفیف های ۵۰ تا ۷۰ درصدی عرضه می کنند.

۳ – چیزهایی را بخرید که چندین بار بتوان از آن ها استفاده کرد؛ مثلا باتری های قابل شارژ. حتی اگر قیمت اولیه این گونه اجناس کمی بالاتر باشد، در طول زمان موجب صرفه جویی قابل توجهی خواهدشد.

۴ – هزینه اجناسی را به آن ها نیازی ندارید اما می خرید را به صورت سالانه محاسبه کنید؛ مثلا اگر در زندگی تان روزی ۳۰۰۰ تومان هزینه غیرضروری دارید، با ضرب این رقم در تعداد روزهای سال می بینید سالانه پولی در حدود ۰۰۰,۱۰۰,۱ تومان را از دست خواهید داد.

۵ – از تبلیغات موسساتی که با سود زیاد به شما وام می دهند، اجتناب کنید؛ مگر اینکه بخواهید با آن پول یک خرید سرمایه ای انجام دهید و قادر به بازپرداخت اقساطش هم باشید.

۶ – به خاطر داشته باشید بسیاری از وسایلی که در خانه شما هستند اما درست کار نمی کنند، نیاز به تعویض ندارند و با صرف هزینه ای کمتر می توان آن ها را تعمیر و مجددا از آن ها استفاده کرد.

۷ – اگر می خواهید به مسافرت بروید، در صورت امکان زمان های اوج شلوغی را انتخاب نکنید؛ چون بعد از این زمان ها می توانید همان خدمات را با هزینه های بسیار پایین تری دریافت کنید.

منبعshahabrahimzadeh،تابناک

همچنین ببینید

تاثیر دعوا همسران در روحیه آنها

تأثیر دعوا و قهر زن و شوهر در زندگی مشترک در زندگی اجتماعی و زناشویی زن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *