خانه / دانستنی خرید منبع تغذیه برای لپ تاپ

دانستنی خرید منبع تغذیه برای لپ تاپ

شارژر و یا آداپتور چیست؟

به طور کلی وسیله ای است که  جریان برق را با ولتاژ ۲۲۰ که برق شهری می باشد را دریافت و به برق با ولتاژ مناسب لپ تاپ تبدیل می نماید به همین دلیل انتخاب شارژر مناسب و سازگار با لپ تاپ شما بسیار مهم است.

در هنگام خرید شارژر لپ تاپ به چه نکاتی باید توجه کنیم

در هنگام خرید شارژر لپ تاپ توجه به نکات زیر دارای اهمیت زیادی می باشد

۱- باید در هنگام خرید به سر فیش شارژر توجه شود که تفاوتی با سوکت شارژر که روی لپ تاپ وجود دارد نداشته باشد.

۲- به ولتاژ خروجی از شارژر باید توجه زیادی شود زیرا به دستگاه آسیب می رساند.

ولتاژ و جریان خروجی شارژر به صورت برچسبی بر روی شارژر قرار دارد.

۳- توجه به‌ آمپر شارژر نیز می تواند کمک شایانی به شما ارائه دهد هر قدر میزان آمپر بالا باشد باتری شما با سرعت بیشتری شارژ می شود.

مطابقت ولتاژ و آمپر شارژر با لپ تاپ :

مهمترین مسئله مطابقت ولتاژ و آمپر شارژر و لپ تاپ میباشد. اگر ولتاژ شارژر بالاتر از لپ تاپ باشد ، دستگاه به سرعت داغ کرده و بوی سوختگی از روی برد آن بلند میشود. لذا مهمترین نکته تطابق دقیق ولتاژ میباشد.
اگر آمپر شارژر لپ تاپ بالاتر باشد اتفاق خاصی نمیافتند و آسیبی به لپ تاپ نخواهد رسید. نهایتا باطری لپ تاپ سریع تر شارژ میشود. اما اگر آمپر شارژر از لپ تاپ کمتر باشد موجب آسیب رسیدن به باطری خواهد شد.

بررسی سر فیش شارژر و لپ تاپ :

در اینجا این سوال پیش می آید که آیا امکان استفاده از شارژری با برند دیگر اما با ولتاژ و آمپر یکسان برای لپ تاپ امکان پذیر است یا خیر. پاسخ بله است. امکان پذیر است و هیچ آسیبی به دستگاه نخواهد رسید. باید این را بدانید که آداپتور یا شارژر لپ تاپ هیچ تکنولوژی منحصر به فردی ندارد و تنها وظیفه آن تامین برق با ولتاژ و آمپر مشخص است.


لذا فقط کافیست که سر فیش ها کاملا مطابقت داشته باشند. این نکته از آنجا حائز اهمیت است که اگر فیش شارژر در داخل پورت چفت نشود احتمال ایجاد اتصال کوتاه و در نتیجه داغ شدن و آسیب دیدن به دستگاه را دارد.

سامان کام،parslap

همچنین ببینید

نکات مهم برای پیوند زدن کاکتوس

اگرکاکتوس را یک برش بزنید وسطش یک حلقه دایره‌ای می‌بینید که مثل قلب آن است. موقع پیوند باید قلب پایه و پیوندک کاملا با هم میزان شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *