خانه / تکنولوژی / گم شدن تلفن همراه در بیرون خانه

گم شدن تلفن همراه در بیرون خانه

. تماس با اپراتور مخابراتی مربوطه و قطع سیم کارت

اپراتور مربوطه سیم کارتی را که در آن گوشی همراه بوده، از کار انداخته و به اصطلاح می سوزاند تا کسی نتواند از آن سیم کارت و اطلاعاتش استفاده کند. سپس با مراجعه و درخواست شما، یک سیم کارت دیگر با همان شماره به شما تحویل داده می شود.

به همکاران و رئیس محل کار خود اطلاع بدهید

قدم بعدی مهم دیگری که باید انجام دهید آن است که به رئیس شرکت و سازمانی که در آن مشغول به کار و فعالیت هستید، از سرقت گوشی و اطلاعات خود خبر دهید تا در صورت دسترسی افراد غریبه و سارقان به ایمیل و مسائل کاری شما، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی شرکت و سازمان مربوطه فاش نشود و مشکلی برای آنها ایجاد نشود. این کار می تواند به آنها این هشدار را بدهد تا با استفاده از دانش متخصصان امنیت سایبری خود، اقدامات لازم را انجام دهند.

استفاده از قفل خودکار و کد عبور

هر دستگاهی دارای نوعی مکانیزم قفل یا رمز عبور است، اما بسیاری از مردم، از این قابلیت استفاده نمی‌کنند. این باعث می‌شود که پیام، عکس، ایمیل و حساب کاربری شما به راحتی در اختیار دیگران قرار گیرد.

رمز عبور را ذخیره نکنید

هنگام استفاده از حساب‌های کاربری خود، گزینه ذخیره رمز عبور را فعال نکنید. زیرا اگر گوشی شما سرقت شده باشد، دزد با باز کردن تلفن همراه شما به تمامی حساب‌های شما نیز دسترسی خواهد داشت.

کار‌هایی که بعد از گم شدن تلفن همراه باید انجام دهید:

گذرواژه‌های مهم خود را تغییر دهید

به محض اینکه از نبود تلفن همراه خود مطمئن شدید، سریعا خود را به یک رایانه برسانید تا از طریق آن تمامی گذرواژه‌های خود را اعم از بانک، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و… را تغییر دهید.

با موسسات خود تماس بگیرید

بانک و شرکت‌های مربوط به کارت اعتباری خود را از گم شدن تلفن همراه مطلع کنید تا آن‌ها توسط فرد سودجو مورد تجاوز قرار نگیرند.

سرقت را بلافاصله گزارش دهید

اگر تلفن همراه شما دزدیده شده است، در اولین فرصت موضوع را به پلیس گزارش دهید تا مامورین بتوانند هرچند که بعید به نظر می‌رسد، آنرا ردیابی کنند.

شرکت بیمه را مطلع کنید

اگر در این سفر شرکت بیمه تلفن همراهتان را نیز تحت پوشش قرار داده است، سریعا به شرکت اطلاع دهید تا بتوانید خسارت آنرا دریافت کنید.

منبع:نوداد

همچنین ببینید

برای سئو چه آدرس سایتی انتخاب کنیم

استفاده از URL فارسی و کپی آن در شبکه های اجتماعی ممکن است باعث بهم ریختگی عنوان و آدرس گردد که برای کاربران ناخواناست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *