خانه / پزشکی / راه های طبیعی خوب کردن سیاتیک

راه های طبیعی خوب کردن سیاتیک

تسکین درد سیاتیک در ۱۰ دقیقه با سرکه سیب و نمک

درد عصب سیاتیک هر چقدر که تحت فشار و التهاب باشد با ده دقیقه درمان میشود البته بستگی به مرحله بیماری دارد ، برای درمان و تسکین این درد دستورالعمل زیر را با دقت بخوانید.هر شب قبل از خواب داخل ظرفی ۱۰ لیتر آب گرم سرکه سیب و نمک بریزید و خوب هم بزنیدپاها را به مدت ۱۰ دقیقه در آب خیس کنید و بعد از آن پاها را خشک کنیددر طول شب پاها را خوب باپتو گرم نگه دارید و صبح جوراب بپوشید و هرگز پابرهنه نباشیددر اولین شب دردتسکین پیدا می کند اما هر روز تاثیرات این درمان را بیشتر متوجه میشود.

کرم کپسایسین (کرم فلفل)

فلفل حاوی ماده این به نام کپسایسین است که به‌عنوان دارای آرام‌بخش طبیعی عمل می‌کند. این ماده کمک می‌کند تا سطوح یک انتقال‌دهنده عصبی به نام ماده P را که سیگنال‌های درد را حمل می‌کند کاهش دهد.

  • این کرم را بر روی منطقه آسیب‌دیده ۴ بار در روز حداقل به مدت یک هفته اعمال کنید.

دانه شنبلیله

دانه‌های شنبلیله دارای خواص ضدالتهابی است که می‌تواند به کاهش درد ناشی از سیاتیک کمک کند و همچنین برای درمان آرتریت روماتوئید و درد ناحیه نقرس نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.مقداری دانه‌های شنبلیله را خردکنید

 استراحت

روی سطحی صاف دراز بکشید و بالش نرمی را زیر زانوهای‌تان بگذارید؛ و به اندازه‌ي کافی استراحت کنید. بعد از ۲ ساعت، موقعیت‌تان را تغییر دهید و به پهلو بخوابید. با قرار دادن یک بالش بین پاهای‌تان، کمرتان را صاف نگه دارید.

ماساژ درمانی

مقداری پماد ضد درد حاوی منتول و کپسایسین را روی محل درد سیاتیک بمالید، و پوست‌تان را ماساژ دهید تا به سرعت به آرامش برسید. هم‌چنین، استفاده از ماساژورهای ویبراتور نیز برای تسکین درد سیاتیک بسیار عالی عمل می‌کنند.

استفاده از میز وارونه

استفاده‌ی روزانه از میز وارونه می‌تواند به سرعت به کاهش درد سیاتیک کمک کند. این روش یکی از بهترین راه‌های درمانی برای بیمارانی است که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند.

همچنین ببینید

دلیل پیچ خوردن زیاد مچ پا

از شایع ترین مکانیزم های ایجاد پیچ خوردگی ، چرخش مچ به پایین و داخل است که باعث کشیدگی رباطهای خارجی مچ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *