خانه / تکنولوژی / بعد مردنمان حساب های مجازیمان چه می شود

بعد مردنمان حساب های مجازیمان چه می شود

 شاید شما نیز جزو کاربرانی باشید که همواره در خصوص ادامه فعالیت حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مختلف بعد از مرگ، فکر کرده‌اید که چه بر سر آن خواهد آمد و چه کسی محتوای آن را نظارت خواهد کرد و دوستانتان در این فضای مجازی با یادگاری و عکس‌های شما که دیگر در قید حیات نیستید، اما در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و جلوی چشمشان قد علم کرده است، چه خواهند کرد.

اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف مانند فروشگا‌ه‌های آنلاین، با مرگ پاک نمی‌شوند. اما برای همیشه هم باقی نمی‌ماند. فیسبوک برای این مسئله گزینه‌ای به نام «Legacy Contact» را در اختیار کاربرانش قرار داده تا با انجام تنظیمات، حساب کاربری بعد از مرگ، یا به‌طور کلی پاک شود و یا اینکه یکی از افراد خانواده، به انتخاب خود فرد، به بخش‌هایی از حساب او دسترسی داشته باشد و بتواند برخی موارد را تغییر دهد.

شرکت فایرفاکس با مطرح شدن دوباره این پرسش، پنلی را تدارک دیده است که در آن اهالی فناوری بتوانند در این زمینه به بحث و گفت‌وگو بپردازند. این شرکت اولین رویداد مرتبط با زندگی دیجیتال پس از مرگ را در ۱۸ می در تایسونزکرنر ویرجینیا و در هفته رسانه‌های اجتماعی فایرفاکس، برگزار کرد. این گردهمایی‌ها، شامل مباحثی از قبیل به‌روزترین تحقیقات، گفت‌وگوهای گروهی و بررسی راه‌هایی برای امنیت اطلاعات پس از مرگ است.

نه تنها فیسبوک، بلکه سایر سرویس دهنده های آنلاین اجتماعی بر سر انتخاب یک راه از میان یک دو راهی مانده اند. آنها نمی دانند باید به حفظ حریم خصوصی افراد پس از مرگشان پایبند بمانند یا به درخواست دوستان و خانواده ی عذادار آنها که قصد انجام تغییراتی در پروفایل شخص فوت شده را دارند. تا پیش از این، فیسبوک پس از آگاهی از مرگ یکی از کاربرانش، انجام هرگونه تغییر را در اکانت شخص غیر ممکن می ساخت که همین امر باعث ناراحتی بازماندگان می گشت.

در سال ۲۰۱۳ بود که گوگل به عنوان پیشتاز در این زمینه، طرح «وارث اینترنتی» را برای Gmail و محتوایت فضای ابری خود و بسیاری سرویس های دیگر فعال نموده و همچنان امروزه نیز کاربران می توانند با استفاده از این تنظیمات، ورثه ی محتویات گوگلی خود را معین نمایند.

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

ماشین نیاز به بنزین سوپر داره یا معمولی

دانستن عدد اکتان مناسب و استفاده‌ی آن در هنگام سوخت‌گیری امری مهم است که سبب استفاده‌ی بهینه از موتور و افزایش عمر مفید آن می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *