خانه / پزشکی / خطاهای موقع شستن صورت

خطاهای موقع شستن صورت

دست هایتان را نمی‌شویید


در طول روز دست‌های شما با همه چیز در تماس است. چربی، خاک و به احتمال زیاد میکروب‌ها روی دستان شما جا خوش‌
می‌کند و حتما دوست ندارید این مواد روی صورت شما قرار گیرد؛ بنابراین با شستن دست‌های خود شروع کنید. اول دست هایتان را خوب وتمیز بشویید.

استفاده از آب خیلی گرم


آب گرم باعث افزایش شکنندگی مویرگ‌های ریز، قرمزی گونه و اطراف بینی خواهد شد. از طرفی آب گرم باعث تحریک پوست وخشک شدن آن می‌شود یا ترشح سبوم را افزایش می‌دهد. باقی ماندن شوینده روی پوست باعث چروک وشکنندگی آن خواهد شد. البته مرطوب کردن در ابتدای شست و شوی صورت با آب گرم اشکال چندانی ندارد و چه بسا باعث باز شدن منافذ صورت شود، اما برای آب کشی باید از آب خنک استفاده کنید تا منافذ پوست بسته شود.

لایه برداری زیاد پوست


استفاده دایم از لایه بردار‌های حاوی دانه‌های درشت (اسکراب‌های دانه دار) آسیب رسان است در حالی که استفاده از لایه بردار ملایم یک یا دوبار در هفته، مناسب‌تر است. ممکن است شما هم تعداد زیادی از لایه بردار‌های قوی را بشناسید، اما سلول‌های پوست با استفاده از پاک کننده‌های حاوی پاپایا، آناناس و… خشک می‌شود. عسل، آلوئه ورا و اقاقیای برزیلی گزینه‌های مناسبی است.

عدم شستشوی روزانه صورت

بسیاری از مردم فکر می کنند اگر هر روز صورت خود را شستشو دهند، این کار رطوبت طبیعی پوست را از بین خواهد برد. اگر صورت خود را نشورید، تنها اجازه می دهید گرد و غبار و چربی بیشتری روی پوست تجمع کنند. در نتیجه، هر چه بیشتر با جوش ها و آکنه مواجه می شوید.

عدم تغییر محصولات مورد استفاده برای شستشوی صورت

به گفته کارشناسان، برخی افراد تمایل دارند در تمام طول سال از یک محصول برای شستشوی صورت خود استفاده کنند. این به معنای استفاده از پاک کننده صورت مشابه برای تابستان و زمستان است.

استفاده از مواد ساینده روی صورت

استفاده از حوله های دستی، لایه بردارهای صورت و دیگر مواد لایه بردار به صورت روزانه برای پوست چندان مفید نیست. پوست انسان به طور طبیعی از شر سلول های مرده خود خلاص می شود. اگر هر روز از این قبیل محصولات برای لایه برداری پوست استفاده کنید، به جای این که نفعی برای پوست داشته باشد بیشتر به آن ضرر می رسانید. لایه برداری را می توانید حداکثر دو بار در هفته انجام دهید.

منبع: روزنامه خراسان،عصر ایران

همچنین ببینید

تمام دانستنی های حجامت

تا 12 ساعت بعد از حجامت از مصرف لبنیات مانند شیر، خامه، کره، پنیر، بستنی، ماست، دوغ، کشک و غذاهای ترش مزه خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *