خانه / مسافرت / تصویه آب در شرایط اضطراری

تصویه آب در شرایط اضطراری

برای مثال آبی که قرار است برای شست‌وشو استفاده شود نیازی به گندزایی کامل ندارد اما برای آب شرب نیاز است تا تمام عوامل بیماری زا از درون آن خارج شود.

یکی از روش‌های متعارف که اغلب افراد با آن آشنا هستند جوشاندن آب است؛ آبی که ضایعات آن گرفته شده است را به مدت سه دقیقه بجوشانید تا عوامل بیماری زای آن نابود شده و به آب قابل شرب تبدیل شود؛ همچنین اضافه کردن پنج میلی لیتر آبلیمو به یک لیتر آب می‌تواند پس از ۳۰ دقیقه آب را ضدعفونی و قابل مصرف کند.

قرار دادن بطری‌های پلاستیکی و شیشه‌ای آب در معرض نور خورشید به مدت حداقل ۶ ساعت می‌تواند تا حد زیادی میکروب‌ها و عوامل مضر موجود در آب را از بین ببرد؛ توجه داشته باشید که روش‌های نام برده بسته به میزان آلودگی، کدر بودن، سختی آب و یا شوری آن می‌تواند به زمان و یا غلظت بیشتری از آبلیمو احتیاج داشته باشد.

ذخیره سازی آب خام برای کاهش کدورت و ذرات معلق

در صورت بالا بودن کدورت آب خام ذخیره سازی به منظور حذف ذرات معلق و کاهش کدورت ضروری است تا فرآیندهای بعدی تصفیه با راندمان و کارآئی بهتری کار نمایند. این کار از طرق مختلفی وابسته به آب مورد نیاز قابل انجام است. اگر هدف تامین آب برای افراد زیادی باشد لازم است از حوض های ته نشینی مناسب برای حذف ذرات معلق آب خام استفاده گردد. اما اگر هدف تامین آب برای افراد کمی باشد می توان با تهیه ۵ کیسه پلاستیکی ۲۰-۱۰ لیتری، از آن ها برای ته نشینی ذرات معلق منشاء کدورت آب استفاده نمود. این روش ارزان و سریع و در دسترس جهت کمک به نیازمندان خواهد بود. با استفاده از این کیسه ها می توان ته نشینی آب مورد نیاز یک گروه ۵ نفره را بمدت ۵ تا ۱۰ روز و بسیار ارزان و سریع انجام داد و آبی با کدورت پایین و آماده فیلتراسیون تهیه نمود

باشگاه خبرنگران،بهداشت محیط

همچنین ببینید

درباره روستای روکرد

درباره روستای روکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *