خانه / روانشناسی / چکار کنیم کودک بتواند راحت بخوابد

چکار کنیم کودک بتواند راحت بخوابد

مثل بسیاری از مادرها، احتمالا دوست دارید با کودک خود بخوابید. شما می دانید که کودک احساس امنیت می کند و شما آن را در دسترس دستان او قرار می دهید. اطمینان حاصل کنید که همسرتان در مورد آن خوشحال است و این روابط شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد

یا شاید این شما هستید که باید همراه با نوزاد بخوابید و نه از راه دور؟

خوابیدن با کودک شما قطعا یکی از مزایایی است که در صورت نیاز به شیر مادر تغذیه می کند. اما اگر کودک شما ۶ ماهه باشد، بهترین هدیه ای که می توانید بگذارید، یک مامان آرام است که پر از انرژی است. به زودی، کودک شما شروع به خزیدن می کند، به این معنی که بیشتر به توجه شما نیاز دارد.

 ممکن است در اواسط شب از خواب بیدار شود زیرا گرسنه است، پس قبل از رفتن به خواب، کودک شما باید تغذیه شود

مزیت‌های خوابیدن کودک کنار والدین


از نگاه بسیاری از والدین و روانشناسان کودک، خواب خانوادگی مز‌یتهایی دارد که نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد:

تقویت پیوندهای عاطفی


در عصر حاضر که بسیاری از والدین مجبور هستند مدت زمان زیادی را در خارج از خانه مشغول کار و تلاش پیگیرانه باشند و تنها مدت زمان اندک در محیط گرم خانه برای همراهی با کودکانشان دارند، خوابیدن به همراه آنها می‌تواند بخشی از کمبود عاطفی ناشی از نبودن در خانه را جبران کند.

تغذیه بهتر کودک


مادرانی که در کنار کودکانشان می‌خوابند معتقدند در این مواقع شیر دادن به نوزاد کار به مراتب ساده‌تری خواهد بود. البته درخصوص نوزادان باید توجه داشت که شرایط مناسبی برای خوابیدن او در کنار والدین برای فراهم شود تا خطراتی نظیر خفگی سلامت آنها را تهدید نکند. البته نکته جالب توجه دیگری نیز در این زمینه مطرح می‌شود و آن اینکه نوزادانی که در کنار والدین خود به خواب می‌روند، رایحه شیر مادر را احساس کرده و ممکن است در مقایسه با سایر نوزادانی که در تختی مجزا و در محیطی دیگر به خواب می‌روند، بیشتر از خواب برخاسته و با حرکاتی نظیر گریه کردن تقاضای شیر مادر کنند.

همچنین ببینید

فهمیدن دروغ افراد از ظاهر

دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی نداشته و حتی حرف‌های آنها کم و بیش ضد و نقیض است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *