خانه / روانشناسی / چکار کنیم فرزندمان در خواب حرف نزند

چکار کنیم فرزندمان در خواب حرف نزند

بیشتر افرادی که در حین خواب صحبت می کنند به این واقعیت آگاهی ندارند. عواملی که اغلب باعث حرف زدن در خواب می شوند شامل: اختلالات اضطرابی، فشار و تب هستند در اغلب موارد، این اختلال جدی نیست و می تواند در طول زمان و یا با افزایش سن حل شود. البته، گاهی اوقات با دیگر اختلالات خواب همراه می شود و این تنها زمانی است که می تواند به امری جدی تبدیل شود تحقیر اجتماعی اغلب جدی‌ترین پیامد حرف زدن در خواب یا خواب گفتاری است به این دلیل که اطلاعات ناخواسته ای بیان می شود.

همچنین گاهی اوقات باعث اختلال در خواب فرد مبتلا و یا کسی که کنار او خوابیده است می شود در چنین موقعیت هایی است که باید بررسی بیشترین لحاظ شود.

 «معمولاً کودکانی که در طول روز دچار استرس و اضطراب هستند شب‌ها در خواب حرف می‌زنند.»

راه های درمان حرف زدن در خواباگر این مشکل به دفعات تکرار می شود توصیه می کنیم به پزشک متخصص مراجعه کنید. ممکن است با یک دوره دارو درمانی کوتاه مدت همه چیز به حالت عادی برگردد. برخی دیگر از روشهای درمان و پیشگیری از حرف زدن در خواب عبارتند از :

۱٫ بهداشت خواببه عنوان مثال از مواد مخدر والکل دوری کنید. خیلی سیگار نکشید. کمبود خواب تان را رفع کنید. ساعت خواب تان را تنظیم کنید و …

۲٫ داروهااستفاده از داروهای ضد افسردگی و یا قرص های خواب‌آور برای بهبود خواب میتواند به درمان شما کمک کند.

۳٫ رفتار درمانی شناختیدر روش رفتار درمانی شناختی به بیمار استراتژی های موثر و درازمدتی ارائه می شود تا بر اضطراب و تشویش خود غلبه کند.

۴٫ کاهش استرسیکی از مهمترین راهکارهای درمان حرف زدن در خواب کاهش و درمان استرس و اضطراب است. چون استرس از اصلی ترین دلایل حرف زدن در خواب است.

۵٫ تغذیه شبها غذای سبک و کم چربی بخورید و از پرخوری بپرهیزید. چون سنگین بودن هم میتواند باعث این مشکل شود.

۶٫ خواب منظماز یک روال صحیح خواب پیروی کرده و ساعات خواب منظمی داشته باشید.

۷٫ استراحت مناسبکمبود خواب و نداشتن استراحت کافی را حل کنید تا به این مشکل دچار نشوید

منبع:بیتوته

همچنین ببینید

چطوری با کودک بد غذا رفتار کنیم

هنگام خرید کردن از فرزندتان بخواهید در انتخاب کردن میوه و سبزیجات به شما کمک کند و چیز‌هایی که نمی‌خواهید او بخورد را نخرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *