خانه / آشپزی / چه مواد غذایی خام نخوریم

چه مواد غذایی خام نخوریم

سیب‌زمینی

بله! حتی این خوراکی به ظاهر بی‌ضرر را هم نباید خام مصرف کنید. نشاسته موجود در سیب‌زمینی، در صورت پخته نشدن، تاثیرات تخریبی نامطلوبی را روی معده شما می‌گذارد و بخاطر مقاومتی که در برابر هضم شدن دارد، دستگاه گوارشتان را بیمار می‌کند.

گذشته از این، وقتی سیب زمینی خام مدتی در یک فضای گرم قرار می‌گیرد، رنگ آن سبز می‌شود و تولید سم می‌کند. سمی که می‌تواند زمینه‌ساز مسمومیت غذایی و صدمه دیدن دستگاه گوارش شود.

لوبیا

سعی کنید لوبیا را قبل از خوردن به‌اندازه کافی بپزید چراکه این دانه سرشار از پروتئین، فیبر و آنتی‌اکسیدان، در صورتی که به خوبی پخته نشود، معده را تخریب می‌کند.

گذشته از این، لوبیا قرمزی که درست پخته نشده، حالتی شبیه به مسمومیت را در بدن ایجاد می‌کند و به سلامت مصرف کنندگانش آسیب می‌زند.

شیر

اگر شیر پاستوریزه یا هموژنیزه می‌خرید که هیچ، اما اگر به خوردن شیر تازه محلی عادت دارید، حتما آن را برای دقایق متوالی در دمای بالا بجوشانید.

شیر جوشانده نشده، سرشار از باکتری‌های دردسرسازی است که به مرور به دستگاه گوارش شما آسیب می‌زنند یا اینکه ناگهان کارتان را به بیمارستان می‌کشانند.

آرد

تصور نکنید که همه ضرری که با خوردن خمیر کیک به بدن شما می‌رسد، بخاطر تخم مرغ خامش است. خمیر کیک خام، آرد خام را هم در خود دارد و به گفته متخصصان، خوردن آرد خام، به سلامت آسیب می‌زند. پس بهتر است باور کنید که مصرف همه مواد غذایی به صورت خام، عوارض خام خواری را چند برابر می‌کند. یادتان نرود که خام خواری، تنها به معنای مصرف نکردن خوراکی‌های پخته شده نیست. خام‌خوارها از مصرف مواد غذایی پروسس شده‌ای مثل آرد سفید هم پرهیز می‌کنند.

بادمجان

مسمومیت غذایی، مشکلات گوارشی و واکنش‌های شدید آلرژیک، همه می‌توانند با خوردن بادمجان خام به بدن شما حمله کنند. اگر پیش از این هم سابقه نشان دادن آلرژی به بادمجان را نداشته‌ایم هم بی‌گدار به آب نزنید و این گیاه را نپخته مصرف نکنید.

منبع:کتاب کاله

همچنین ببینید

نیاز بدن به روی

کمبود روی ، خود را با پوکی استخوان ، ریزش دندان ها ، بیماری تیروئید ، بی اشتهایی و تغییر شکل ناخن ها نیز نشان میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *