خانه / مجردی تا ازواج / دختران قبل ازدواج باید چه چیزهایی بدانند

دختران قبل ازدواج باید چه چیزهایی بدانند

ازدواج با چه هدفی؟

رئیس مرکز مطالعات خانواده وزارت علوم افزود:بر اساس آیات قران تنها دلیل ازدواج، ایجاد آرامش و برقراری مودت و رحمت بین زوج هاست. اگر دختر ها و پسرها با هدفی غیر از این ازدواج کنند، راه غلطی را پیموده اند. دوست داشتن و دوست داشته شدن، حمایت کردن از همسر و مورد حمایت همسر قرار گرفتن و نیز احساس امنیت متقابل، مهارت هایی ست که دختران ما باید آن ها را آموخته باشند.

ویترین اخلاقی دختران و آمار ازدواج

دکتر شاه محمدپور به اشاره به نقش مدیریتی زنان در قبل و بعد از ازدواج گفت:برای هر پسری در صورت تمایل به ازدواج، دختری وجود دارد و در شرایط اخلاقی صحیح، ازدواج به قدر ضرورت اتفاق می افتد. دختران باید مواظب باشند تا با رفتارهای خود این آمار را پایین نیاورند و بعضی از رفتارهای ناصحیح  در ویترین اخلاقی آنان دیده نشود. از جمله  این رفتارها این موارد است:
-ارتباط و تعامل بی ثبات، یعنی برقراری ارتباط با جنس مخالف بدون نیاز سنجی
-ارتباط مغشوش یعنی ارتباطی که خالص نیست و دلیل اولیه دیگر در آن دیده نمی شود، ولی دختران همچنان به این نوع ارتباط تن می دهند .
-سهل انگاری و عدم مدیریت رابطه با جنس مخالف بر اساس رعایت حدود و اخلاقی و شرعی
اگراین موارد در ویترین رفتاری دختران دیده شود، پسران از ازدواج با آنها منصرف می شوند.

مهارت انعطاف داشتن در مقابل خواسته های دیگران

اگر می َخواهید در سن پایین ازدواج کنید یا قصد ادامه تحصیل بعد از ازدواج را دارید یا حتی شاغل هستید، باید به مسئله مدیریت زمان آگاهی داشته باشید

اگر می َخواهید یک ازدواج موفق و سازنده داشته باشید، باید بتوانید از میزان “من” بودن خود کم کنید. همیشه قرار نیست که همه چیز طبق خواسته شما پیش برود، گاهی باید از خود گذشتگی کنید و به خواسته فرد دیگری راضی شوید.

مهارت آشنایی با فیزیولوژی بدن

مسائل جنسی بخش قابل توجهی از ازدواج را شامل می َشود. از خواندن کتاب َهایی که در مورد فیزیولوژی مردان و زنان است شروع کنید تا میزان اطلاعات شما درباره این موضوع بیشتر شود.
به خاطر داشته باشید که آشنایی با مسائل جنسی از جمله پیش شرط َهای اصلی ازدواج است. البته اینجا یک هشدار لازم است و آن هم انتخاب نوع کتاب است. مراقب باشید! هر کتابی صلاحیت مشاوره و راهنمایی به شما را ندارد.

منبع : به دخت 

همچنین ببینید

با کدام یکی از خواستگاران ازدواج کنیم

در صورتی که فردی که سلطه پذیر نیست، با همسری سلطه گر زندگی کند و به خاطر شرایط خاص و محدودیت هایش به قدرت طلبی او تن دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *