خانه / مسافرت / برای هر نوع سفر چه لباسی مناسب است

برای هر نوع سفر چه لباسی مناسب است

توصیه‌هایی برای سفر

در هوای گرم:

بســیارضروری است که بدن را در خنک‌ترین حالت ممکن نگهدارید تا از گرمازدگی جلوگیــری کنید. تابش مســتقیم آفتاب بر بدن به مدت طولانی باعث آفتاب‌سوختگی، آفتاب‌زدگی و کم آب شــدن بدن می‌شود و غده‌های عرقی پوست برانگیختــه و دردناک می‌شوند و دیگر نمی‌توانند عرق را به‌خوبی دفع و تبخیر کنند. برای چنین هوایــی پارچه‌هایی را انتخاب کنید که بدن شــما به‌خوبی در زیر آن‌ها بتواند تنفس کند. تنها در این صورت بدن خنک می‌ماند و بدن شما از نور مستقیم آفتاب محافظت می‌شود. آب بنوشید و همیشه کلاه لبه‌دار به سر داشته باشید.

برای سفر در طبیعت بهترین بالاپوش برای شما تی‌شرت است. به دو دلیل سعی کنید از ‌تی‌شرت‌های آستین‌بلند استفاده کنید.

  1. راحت‌تر لوله شده و کمتر فضا اشغال می‌کند.
  2. دست شمارا در برابر اشعه‌های مضر آفتاب محافظت می‌کند.

یادآوری: در طبیعت، در هوای گرم نیز یک‌دست لباس گرم همراه داشته باشید.

برای سفر در طبیعت بهترین بالاپوش، تی‌شرت آستین بلند است.

کفش:

چنــد عامل خاص تعیین‌کننده کفش مناســب برای شماســت. مورد اول بسته به نیاز شخصی شما مثل سایز پای شما است. همیشه باید اول نوع سفر و میزان پیاده‌روی که خواهید داشت را در نظر بگیرید و مورد آخر هم قیمت است. قیمــت کفش‌ها از طیف بســیار ارزان تا بســیار گــران متغیر اســت. به این موضــوع نیز دقت کنید که اگر قرار اســت زمان زیادی را در طبیعت به ســر ببرید بهتر است مقدار هزینه بیشتری برای کفش‌ها صرف کنید تا آســایش و راحتی بیشــتری داشــته باشید.

سفر زمستانی

مهم‌ترین کاری که در سفر زمستانی باید انجام بدهیم، انتخاب چند لایه لباس است. چند لایه لباس پوشیدن فوت و فنی‌ست که هم به‌درد سفر می‌خورد و هم روزهای عادی. به این‌ترتیب  با تغییر دما، ما هم یک لایه لباس کم یا زیاد می‌کنیم.

لباس سبکی که گرمای بدن را حفظ کند، یکی دو لایه لباس گرم‌تر که اجازه ندهد سرما از لای لباس‌ها نفوذ کند و در آخر یک لایه ضدآب مثل کاپشن یا بارانی، کافی و خوب به‌نظر می‌رسد. یک تاپ یا زیرپوش نخی، بلوز نخی جذب، بافت نازک، پولیور یا ژاکت و در آخر پالتو یا کاپشن،‌ انتخاب مناسبی‌ست.

اگر هوا بارانی و برفی باشد، به دستکش ضدآب احتیاج داریم. در دمای خیلی سرد می‌توانیم دستکش پشمی را زیر دستکش ضدآب به دست کنیم تا هم گرم بمانیم و هم خشک.

منبع:دلاهو،snapptrip

همچنین ببینید

جزیره مارها کجاست؟

جزیره مارها حدودا ۱۰۰ هزار سال پیش، با بالا آمدن سطح آب دریا از آمریکا جدا شده است و بعد از آن مارها در آن گیر افتادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *