خانه / آشپزی / قهوه چه ضرر هایی دارد

قهوه چه ضرر هایی دارد

 ممکن است وزن اضافه کنید

تا به حال برایتان پیش آمده در روز‌هایی که قهوه نخوردید، هوس‌های عجیبی کرده باشید؟ از آنجایی که قهوه می‌تواند اشتها را موقتاً سرکوب کند، ممکن است بعد از کنار گذاشتن قهوه، بیشتر از معمول هوس مواد غذایی قندی یا پرچرب کنید. این اتفاق به ویژه زمانی می‌افتد که بعد از کنار گذاشتن قهوه، حالت‌های ترک اعتیاد به کافئین را تجربه می‌کنید و بدن تان به دنبال یک جایگزین قندی می‌گردد تا فوراً قند خون را بالا بیاورد و همان میزان کالری همیشگی به بدن برسد.

 کم حوصله و بی‌قرارتان می‌کند؛ مثلا اگر مجبور باشید مدت زیادی در صف قهوه بایستید، عصبی می‌شوید.

سریع باش دیگر! آیا می‌خواهی برای شاهزاده قهوه‌ی سفارشی ببری! یک فنجان قهوه می‌خواهی، یا یک دسر کم‌چرب با شیر سویا و طعم استوایی؟ (البته این اتفاقات شاید در ایران رخ دهد، زیرا شاید ایرانی‌ها به قهوه  این‌چنین اعتیاد نداشته باشند.)

باعث می‌شود بخواهید آدم‌هایی را که قهوه‌ی معمولی می‌نوشند، مسخره کنید.

آن‌چنان به دم کردن آهسته‌ی قهوه‌ی عربیکای خانگی‌تان عادت کرده‌اید که حتی نمی‌توانید تصور کنید سایر افراد بتوانند قهوه‌های معمولی و مسخره‌ای را که در بوفه‌ی محل کارتان درست می‌کنند، با لذت بنوشند. (البته شاید این مسئله نیز آن‌چنان شامل حال ایرانی‌ها نشود.)

سرتان پر می‌شود از اطلاعات بیهوده و بی استفاده.

وقتی غرق در دنیای قهوه شوید، می‌فهمید مثلا “‌cupping : مزه کردن قهوه‌های مختلف‌”‌ چیست، ” microlot: مرغوب‌ترین انواع قهوه‌”‌ چیست، و ‌از اصطلاحاتی نظیر “‌قهوه‌ی تخم‌ مرغی‌“‌ سر در می‌آورید، و مثلا فرق قهوه‌های مختلف را به راحتی درک می‌کنید.

اعتیاد به قهوه ممکن است ورشکست‌تان کند.

نوشیدن قهوه‌های آماده در مغازه‌ها دیگر به شما مزه نمی‌دهد. اگر قهوه‌تان گران‌ قیمت، ارگانیک، مرغوب، و ویژه نباشد، شما به آن لب نمی‌زنید!

این‌هایی که گفته شد، عوارض جانبی واقعا نامطلوبی در سبک زندگی‌تان بودند. ولی در ادامه به برخی عوارض جانبی مصرف قهوه بر سلامتی‌تان خواهیم پرداخت.

فشار خون:

قهوه فشار خون را بالا می برد. حتی اگر این افزایش خیلی جزئی هم باشد، کسانی که دچار پرفشاری خون هستند در برابر این تاثیر قهوه آسیب پذیرترند.

پوکی استخوان:‌

مصرف کنندگان بالای قهوه ممکن است دچار افزایش دفع کلسیم از ادرار شده و در معرض خطر پوکی استخوان قرار گیرند. این مشکل به خصوص در مورد کسانی که به اندازه کافی کلسیم دریافت نمی کنند اهمیت بیشتری پیدا می کند.

همچنین ببینید

نکات تهیه ماست خانگی عالی

دقت کنید که اگه شیر سرد باشه ماست نمی بنده و وا میره و اگه شیر داغ باشه ماست ترش می شه و آب میندازه دمای شیر باید ۴۵ درجه باشه تقریبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *