خانه / سبک زندگی / چکار کنیم بهار خوابمان نیاد

چکار کنیم بهار خوابمان نیاد

چکار کنیم بهار خوابمان نیاد

وی افزود: در حقیقت شدت و حدت افسردگی در فصل‌ها با هم متفاوت است. به قول سهراب سپهری ما یک غم سیاه و یک غم سبز داریم غم سیاه همان تلخی‌ها و ناخوشی‌های زندگی ناشی از اندیشه‌ها و سختی هاست و غم سبز غمی است که انسان را به تفکر وادار می‌کند. ممکن است برخی دچار غم سبز شوند که این غم می‌تواند خیلی با ارزش باشد و عده‌ای هم دچار غم سیاه می‌شوند.

رجبی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، در ادامه صحبت‌هایش گفت: اولین تعامل بشر با محیط اطراف خود برقراری ارتباط بوده است. اگر فرهنگ گفتگو جاری و ساری شود می‌تواند در خوب شدن حال افراد موثر باشد. معتقدم خواب شب در سلامتی و خوب شدن حال روحی و جسمی افراد بسیار تاثیرگذار است و افرادی که خواب خوبی در شب ندارند در طول روز هم نمی‌توانند به آرامش لازم برسند.

راه حل خانگی و طبیعی رفع خواب آلودگی بهاری

مقدار زیادی آب بنوشید:

آب سموم را از سیستم دفع پاک می کند و متابولیسم را افزایش می دهد. کم آبی می تواند باعث سردرد و خستگی شود. آب آشامیدنی ساده ترین و موثرترین راه برای جبران خستگی است.

بیرون بروید و ورزش کنید:

حتی ۱۵ دقیقه نور گرفتن از خورشید می تواند بدن شما را با مقدار کافی ویتامین D پر کند. ورزش کنید و ویتامین D بسازید و سطح انرژیتان را افزایش دهید. ورزش هوازی متوسط مثل پیاده روی 30 دقیقه ای یا دویدن را شروع کنید. تمرین مقاومتی با استفاده از وزنه آزاد نیز در افزایش سطح انرژی شما موثر است.

خواب آلودگی بهاری را با ورزش درمان کنید

چگونه با خواب آلودگی بهاری مبارزه کنید؟

مقدار کمی غذای مقوی بخورید:

دقت کنید که حداقل یک سوم از برنامه غذایی تان شامل سبزیجات تازه و میوه ها برای ویتامین C باشد. برای ویتامین B1، یک ماده مغذی ضروری برای سیستم های عصبی و گردش خون، لوبیا، آجیل، دانه ها، ماهی، اسفناج، مارچوبه و غلات مصرف می کنند.

اکسیژن کافی داشته باشید:

۳ بار در روز، ۱۰ بار نفس عمیق بکشید.

دوش آب سرد بگیرید:

این یک اثر تازه کننده دارد. یک حمام با نمک اپسوم بگیرید و یا به سونا بروید. هر دو می توانند یک اثر آرامش بخش برای شما داشته باشند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

تمیزی منزل بر سلامت روح چه تاثیری دارد

در صورتی که میتوان ادعا کرد بعد روحی نظافت منزل و بهداشت پیرامون ما مهمتر از بعد جسمی ان است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *