خانه / روانشناسی / چکار کنیم در بارداری سرگیجه نگیریم

چکار کنیم در بارداری سرگیجه نگیریم

برای جلوگیری از بروز سرگیجه چه باید کرد؟

– در کارهایتان آرامش داشته باشید. زمانی که دراز کشیده‌اید یا نشسته‌اید، به سرعت بلند نشوید و اجازه دهید خون با سرعت کمی که دارد به مغزتان برسد. افت فشار خون می‌تواند باعث سرگیجه شود.- به اندازه کافی غذا بخورید. مطمئن شوید که به اندازه کافی ویتامین و مواد مغذی دریافت می‌کنید. هر وعده غذایی شما باید شامل پروتئین و کربوهیدرات، مانند غلات سبوس‌دار یا پاستا باشد تا سطح قند خونتان متعادل باقی بماند

– تعداد وعده‌های غذایی‌تان را بیشتر و حجم آن‌ها را کمتر کنید. سعی کنید در طول روز چندین وعده کوچک میل کنید تا دچار افت قند خون نشوید. همیشه اسنک‌ها و میان‌وعده‌های سالمی همراه خود داشته باشید تا دچار سرگیجه بر اثر افت قند خون نشوید.

– کمی هوای تازه بخورید. قرار گرفتن طولانی‌مدت در مکان‌های سربسته، گرم یا شلوغ مانند اتوبوس، مغازه یا دفتر کار، می‌تواند باعث بروز سرگیجه شود. بنابراین تا قبل از اینکه احساس ضعف و سرگیجه به شما دست دهد، سعی کنید به ازای هر یک ساعت، ۵ دقیقه آن محل را ترک کرده و کمی در هوای آزاد قدم بزنید. این کار، از بروز برخی دیگر از عوارض بارداری مانند یبوست و تورم نیز جلوگیری می‌کند

آیا سرگیجه نشانه بارداری است؟

زنی که در انتظار بارداری است، با ظاهر شدن علائمی مانند سرگیجه ممکن است در مورد بارداری خود اطمینان حاصل کند. با این حال اکثر زنان، حتی تا مدتی پس از بارداری سرگیجه نداشته و متوجه بارداری خود نمی شوند. اما باید گفت که سرگیجه همیشه دلیل محکمی برای بارداری نیست.

در برخی موارد سرگیجه به دلایل دیگری رخ می دهد از قبیل:

– در صورتی که حرکت آنی و شدیدی داشته باشید، در این زمان، خون، زمان کافی برای حرکت به سمت مغز نداشته و بنابراین، شما دچار(افت فشار خون موضعی) می شوید.

– زمان هایی مدت طولانی دراز بکشید. (یک زن باردار هم افت فشار خون را در این وضعیت،  تجربه می کند).

– وقتی به مدت طولانی غذا نخورده  باشید. به همین دلیل میزان قند خون شما به خصوص در اواخر بعدازظهر کم می شود. در صورتی که بدن شما بیش از حد گرم شود.

مراقبت های اولیه قبل از زایمان برای سلامتی مادر و نوزاد بسیار مهم است به همین دلیل، در صورت بارداری بهتر است از همان اوایل دوران بارداری به پزشک مراجعه شود. به هرحال باید اضافه کرد که علائم بارداری در تمام زنان متفاوت بوده و ممکن است برخی یا هیچکدام از این علائم تجربه نشود.

همچنین ببینید

فهمیدن دروغ افراد از ظاهر

دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی نداشته و حتی حرف‌های آنها کم و بیش ضد و نقیض است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *