خانه / سیزده بدر تهران کجا بریم؟

سیزده بدر تهران کجا بریم؟

روستای وردیج

وردیج نام روستای شگفت انگیزی است که گویی قلمرو فرمانروایی آدمک‌های سنگی است؛ به راستی در این مکان سنگ آدم شده است یا آدم سنگ؟ این را ما نمی‌دانیم؛ هر چه که هست شاهکاری از طبیعت است. شاید باور نکنید که در فاصله چند کیلومتری پایتخت ایران چنین جای زیبایی وجود داشته باشد

دریاچه چیتگر

دریاچهٔ مصنوعی چیتگر با مساحت ۳۳۰ هکتار در منطقه ۲۲ شهرداری تهران واقع شده‌است. این دریاچه از شمال به بزرگراه همت، از شرق به محور چهار باغ و از جنوب و غرب به پارک جنگلی چیتگر محدود می‌گردد.

پارک جنگلی خرگوش‌دره


یکی دیگر از مناطق تهران که مکان مناسبی برای گذراندن یک سیزده بدر خوب است با نام پارک جنگلی خرگوش‌دره شناخته می‌شود. این پارک جنگلی روبروی درب اصلی مجموعه ورزشی آزادی قرار گرفته است و جزو کمربند سبز تهران است.

پارک جنگلی خرگوش‌دره با هدف تلطیف هوای تهران احداث شده است.

پارک جنگلی کوهسار


پارک جنگلی کوهسار یکی دیگر از مناطق تهران است که می‌توان سیزده بدر خوبی را در آن گذراند. این پارک جنگلی در شمال غربی شهر تهران و در دامنه رشته‌کوه البرز قرار گرفته است

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران در دل پارک جنگلی لویزان قرار گرفته است. این باغ در ۲ فاز دشتچر و آبچر طراحی شده است در اصل پرندگانی که در قفس زندگی می‌کنند و توان پرواز ندارند در فاز دشتچر و پرندگانی که توان پرواز دارند در فاز آبچر نگهداری می‌شوند.

بام تهران 


شهرک بام تهران که در شمالی‌ترین قسمت محدوده سعادت‌آباد قرار گرفته می‌تواند سیزده بدر خوبی را برای شما رقم بزند. این مکان زیبا نیز همچون پارک جنگلی لویزان تصویری زیبا و متفاوت از شهر تهران را به شما نشان می‌دهد از همین رو یک منطقه دیدنی و جذاب شهر تهران به حساب می‌آید.

بوستان آب و آتش


بوستان آب و آتش نیز مکان مناسبی برای گذراندن یک سیزده بدر خوب است. این بوستان که در خیابان آفریقا-نرسیده به چهارراه جهان کودک-انتهای کوچه ژوبین قرار گرفته است، مجموعه‌ای از امکانات تفریحی، چون پل ابرشم، لانه کبوتر، کالسکه‌رانی، فانوس دریایی، آبنما و برج آتش را در اختیار مردمی که برای گذراندن ساعاتی به این پارک می‌روند، می‌گذارد.

همچنین ببینید

نکات مهم برای پیوند زدن کاکتوس

اگرکاکتوس را یک برش بزنید وسطش یک حلقه دایره‌ای می‌بینید که مثل قلب آن است. موقع پیوند باید قلب پایه و پیوندک کاملا با هم میزان شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *