آخرین خبرها
خانه / فرزند / قند خون و دیابت بارداری

قند خون و دیابت بارداری

سه ماهۀ اول دوران حاملگی

هر خانم بارداری باید در سه ماهۀ اول دوران بارداری، به خصوص در ۱۰ تا ۱۲ هفته اول، به وسیلۀ پزشک متخصص زنان و مامایی معاینه شود زیرا دراین زمان اعضای حیاتی جنین در حال تشکیل و رشد است و قند خون باید طبیعی باشد و باید بارها اندازه گیری شود تا دچار افت قند خون نشوید.

سه ماهۀ دوم دوران حاملگی

پزشک در سه ماهۀ دوم حاملگی، از خانم های باردار برای آگاهی از سلامت و وضع جنینِ داخل رحم آنها آزمایش اولتراسوند می گیرد. در تمام دوران بارداری خانم باردار نباید بیشتر از ۱۸٫۵ کیلوگرم باشد و باید وزن آنها بین ۱۱ تا ۱۶ کیلو افزایش یابد و خانم های باردار چاق نباید بیش از۱۱٫۵ کیلوگرم اضافه وزن یابند .

در صورت تزریق انسولین ، در حدود هفتۀ ۲۰ حاملگی نیاز بدن شما به انسولین زیادتر خواهد شد زیرا هورمونی که از جفت ترشح و موجب رشد جنین می شود، اثر انسولین مادر را کم می کندو بدن نیاز به افزایش انسولین خواهد داشت. در سه ماهۀ دوم دوران بارداری به دلیل پیشرفت آسیب های عروقی چشم تحت تأثیر هورمون های ترشح شده از جفت طی دوران حاملگی باید تحت نظر چشم پزشک قرار گیرید.

سه ماهۀ سوم دوران حاملگی

در سه ماهه آخر بارداری شما باید تحت نظر پزشک قرار گیرید تا از عوارضی مانند :افزایش فشارخون و ورم پاهای ناشی از مشکل کلیه آگاه شوید. پزشک در این دوره، برای آگاهی از سلامتی جنین و میزان رشد او از شما اولتراسوند خواهد کرد و چشمان شما را معاینه می کند.

منبع:نمناک

درباره‌ی amin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *