قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / روانشناسی / اثرات سخت گیری بیش از اندازه به کودکان

اثرات سخت گیری بیش از اندازه به کودکان

خوبه که جدی باشیم نه سخت گیر

سخت گیری باعث بروز برخی خلق و خو ی ناخوشایند مثل لجبازی،سرکشی و پنهان کاری و … می شود .

درسته که تربیت فرزند نیاز به جدیت و سخت گیری داره ،اما مرز این سخت گیری با خشونت بسیار کم رنگه

نشانه های سخت گیری

اولین نشانه سخت گیری ایجاد حس نا امنی در کودکتان است کودکی که شما را پناه خودش می داند با سخت گیری و خشونت خاموش شما کم کم احساس خشم و خشونت نسبت به شما پیدا می کند و این خشم یا به صورت فعال یعنی تخریب گری،لجبازی،سرکشی و دعوا ،درگیری خودش را نشان می دهد یه به صورت منفعل مثل ترس،پنهانکاری،کاهش اعتماد به نفس،احساس ناتوانی و سرخوردگی خودش را نشان می دهد.

بنابر این آستانه تحملتان را بالا تر ببرید و هر وقت در مرز عصبانیت بودید کمی صبر کنید از محیط دور شوید و تا وقتی توانایی گفتگو بی تنش را پیدا نکردید با فرزندتان صحبت نکنید.

سخت گیری های نابجا،سرزنش های پی در پی،غر زدن های زیاد ،نیش و کنایه و تعنه مقایسه بچه های خودتان با بچه های دیگران و یاد اوری مکرر اشتباهات آنها،و تحقیر و توهین کردن به بچه ها شاید در لحظه شما را ارام کند اماروش اشتباهی برای تنبه بچه هاست.

به یاد داشته باشید خیل وقت ها دلیل اشتباه فرزند شما ندانستن و کم تجربگی اش هست،شما هنگام عصبانیت از دست کودکتان چرا این رفتار ها را انجام می دهید شما که کم سن و بی تجربه نیستید

منبع: کانل آلبالو

درباره ی amin

مطلب پیشنهادی

زن محکم چه نشانه هایی برای شناخت دارد

زنان محکم مزایایی برای همسران خود دارند و مشکلاتی برای خودشان،مزیت این است وقتی با یک زن محکم ازدواج کنی مشکلاتش را سعی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *